Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Płynne przewijanie stron w firefox

Zaczęty przez Avaru, Maj 09, 2020, 02:13:01 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

ciubaka

Albo napraw sobie fedorę 32 wg poradnika. Albo zainstaluj fedorę 31, a 32 wgrasz jak poprawią błędy. Albo nie wgrasz. I co z tego, też używam 31., nowej nie potrzebuję na razie.

Avaru

Przetestowałem  jak narazie Clear linux i Open Suse z KDE .
Clear linux - na xorg działa bardzo elegancko firefox jak i animacje gnoma , nie mam się do czego przyczepić / wayland kuleje , wypada dużo gorzej niż na fedora . Jako sam system to taka trochę bieda bo prawie sam flatpak  w oprogramowaniu , ale tak szybkiego boota systemu nie widziałem .
Suse - domyślnie sterownik i915 firefox i chromium działa jako tako , po dograniu sterownika intel media driver jakość animacji bardzo spadła .
Jeszcze dziś sprawdze elementary bo tak trochę odstaje ze swoim de od innych dystrybucji .

ciubaka

Weź daj pokój z elementary, ubuntu nie chcesz a jego dziwaczną przeróbkę będziesz ćwiczył? To se deepin wgraj lepiej z koronawirusem w pakiecie. Dużo lepszy i dużo ładniejszy. Chłopie męczysz bułę chyba. Dopasuj się do linuxa albo na windę wróć. Dopasuj to znaczy zastosuj Xfce, które napisałeś że działa. Mów do mnie WujekDobraRadaOdXfce. Dopasuj to też znaczy napraw wg instrukcji z internetu. To niestety wymaga więcej zachodu. Twój Wuj.

pavbaranov

Gdzieś tu w wątku napisałeś, że interesują Cię Xy, bo w Wayland nie masz prawidłowo funkcjonującego WINE (swoją drogą, jeśli chcesz używać programów windowsowych, masz Windows, to należy go zachować dla takich zastosowań), to się trzymaj Xów. Jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie zanim sesje dowolnych DE i dowolnego oprogramowania w Wayland będą zachowywać się tak samo funkcjonalnie, jak obecnie w Xach. Jest znaczny postęp, ale przejście na Wayland (w miarę powszechne) nie stanie się wcześniej niż za jakieś 2 lata.

Wracając do Clear. Aplikacje we flatpak są z pewnego punktu widzenia tak samo dobre/złe jak każdy inny system paczkowania. Co znaczy "wayland kuleje" - domyślić się nie sposób, jednakże patrz uwaga wyżej oraz Twoje, wcześniej zgłaszane potrzeby względem Fedory.

Elementary zasadniczo oparte jest o któreś wcześniejsze (18.04?) wydanie Ubuntu. Masz tu inne środowisko (choć oparte o Gtk+3, tyle, że w starszej wersji niż w przypadku GNOME w Fedorze 32 i chyba również niż w Ubuntu 20.04). Całe "core" jest jednakże to samo. Oprócz nielicznych aplikacji rozwijanych w ramach Pantheona, reszta (także FF) jest ciągnięta albo z repozytoriów (chyba Ubu właśnie), albo we flatpaku. Nadzieja, że jeśli FF działa w Ubuntu nieprawidłowo zadziała w Elementary jest raczej płona, choć cuda się zdarzają.

A propos FF i powrotów do początku wątku i problemu: spróbuj sobie ściągnąć binarkę FF bezpośrednio od Mozilli, rozpakuj gdziekolwiek i odpal tę wersję. Sprawdź, czy może ona działa zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Jak nie - to czekamy do uspokojenia się w rzucaniu z dystrybucji na dystrybucję i postawienia jakiejś, w której spróbujemy znaleźć jakieś rozwiązanie. Inaczej jakakolwiek próba z naszej strony jego znalezienia mija się z celem.

Avaru

Tak jak ciubaka napisał zmęczyłem bułę ale doszedłem że problemem jest firefox w wersji 76 . Na wieśdowsie po czystej instalacji systemu oraz ff 76 z przewijaniem jest podobny problem jak na linuxach . Co do ścin w animacja środowisk znalazłem kilka rozwiązań większość problemów  , a w niektórych przypadkach wystarczyło wyłączyć rozszerzenia które powodowały te problemy .

ciubaka

To nie tyle problem Firefoxa, co jego konfiguracji zapewne w najnowszej wersji. Niestety Lisek Ogniowy od jakiegoś czasu słabuje, wcale nie od wczoraj i nie od przedwczoraj też nie. Była już propozycja - zmień przeglądarkę - zastosuj się. Aczkolwiek była też odpowiedź - Chromium też tnie. Były też różne inne opowieści, żal cytować - masz duży wybór, dopasuj się do jakiegoś systemu operacyjnego, dowolnego, ale dopasuj się. Bo coś tu chyba kombinacji za dużo moim zdaniem. Zwłaszcza że było też, że na przykład Xfce działa. To pisał WujekDobraRadaOdXfce co nic innego nie lubi i nie chce, bo mu to działa i jak to mówią Chorwaci - HVALA!

Zobacz najnowsze wiadomości na forum