Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

apps drawer

Zaczęty przez 11sideways, Wrzesień 19, 2019, 10:10:29 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

11sideways

cześć. chcę móc ukrywać ikony aplikacji w drawerze (czy jak inaczej zwać to, co wyświetla wszystkie programy po kliknięciu ikony na docku).
dodawanie dopisków w usr/share/applications przy każdej aplikacji "NoDisplay=true" po pierwsze się nie da ze względu na uprawnienia, po drugie nawet gdybym to ominął, to zostają mi jeszcze niechciane ikony z wine, jak na przykład ie czy taskmgr, regedit, bez sensu.
usuwanie programów dla usunięcia ikony nie wchodzi w grę, bo takie ie jest niezbędne do działania wielu windowsowych programów. tych z wine nawet nie schowam w folderze (a może się da?)
by osiągnąć cel jestem gotów pożegnać się z tym drawerem od gnome, ale nie mam pojęcia o istnieniu alternatyw. wiem, że można rozszerzenie dodać z wysuwanym menu (rodem z xfce), ale w moim przypadku odpada, bo robi się bug (rozszerzenie nie działa, a tylko zostaje nieusuwalny i niedziałający przycisk PROGRAMY) - jest to powszechny bug w wersji systemu, którą posiadam.

system to ubuntu 18.04 LTS

Nie cierpię gnome, ale jako jedyne środowisko graficzne współpracuje z konwertowalnym lapkiem obsługującym dotyk z palca i rysika + kosmiczną rozdzielczość. no i da się go uczynić znośnym, ale właśnie te niepotrzebne ikony...

Zobacz najnowsze wiadomości na forum