Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

PDF wypełnianie formularzy

Zaczęty przez Aniela, Maj 07, 2020, 12:08:10 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Aniela

Poszukuje bezpłatnego programu do wypełniania formularzy pdf na linux mint wiem że jest adobe reader pdf dc ale jest płatny a w tych nazwach można się pogubić..... mam nadzieję ze pomozecie ;)

pavbaranov

Adobe Reader nie jest płatny. Jest natomiast od wielu już lat dla linuksa praktycznie niewspierany.
Jeśli chodzi o formularze, to pies tkwi w szczegółach, albowiem zależy od tego jak dany formularz został przygotowany.
Możesz spróbować Okular, bo to rozwinięte narzędzie, ale z drugiej strony pociągnie Ci sporą ilość zależności z Qt5/KF5.
Jest foxit reader, darmowy do użytku domowego (!), ale nie wiem, czy jest w paczce deb lub jakiejś uniwersalnej. Nie używam, ale ponoć dobrze wspiera formularze.
W Mint powinnaś mieć Evince - sprawdź.
Niektóre przeglądarki (Chrome/-ium, FF,...) mają też dodatki, które umożliwiają nie tylko otworzenie w nich dokumentu PDF, ale również wypełnianie formularzy.
Jak wspomniałem jednak - wszystko zależy od - głównie - wersji PDF, w której jest formularz i wersji oprogramowania, która ma się takim zająć.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum