Interfejs graficzny > KDE

KDE-Plasma 5 W jaki sposób wyłączyć sesję pts/0

(1/3) > >>

melis:
Cześć! Zauważyłem, że logując się w KDE, są dwie sesje. TTY oraz pts/0 W XFCE jest tylko jedna sesja. Istnieje sposób, na to aby wyłączyć/zablokować sesję pts? Czy też nie potrzebnie zawracam doo...tyłek, bo to normalne dla KDE? Z góry dzięki za zainteresowanie.

pavbaranov:
1. Czego sesje i co nazywasz "sesją"?
2. Gdzie to widzisz?
3. Jak uruchamiasz KDE?

melis:
Dzieki za odzew. Sesja konsoli zdaje się. Wynik who:

--- Kod: ---MarekAnia tty7         2020-04-27 21:09 (:0)
MarekAnia pts/0        2020-04-27 21:09 (:0)
MarekAnia pts/1        2020-04-27 21:11 (:0)

--- Koniec kodu ---
Podczas restartu, otrzymuję krótką dosłownie ledwo widoczą informację, której udało się mi pstryknąć fotę, o brzmieniu "Usługa wiadomości lokalnego systemu, message from root@(moja nazwa)
Czy mam wnioskować, że wciąż gdzieś jestem zalogowany na koncie root? Dodam, że mój user nie posiada praw root, tzn nie można stosować sudo, a jedynie logowanie na su. Wydukałem, że pts to terminal-pseudo? uruchomiony w systemie. Tylko nie rozumiem, dlaczego po restarcie nadal jest aktywny. KDE uruchamiam w sddm.

pavbaranov:
Albo się kompletnie nie rozumiemy, albo ja tutaj zupełnie nie widzę dwu "sesji" KDE (cokolwiek by to nie znaczyło).

melis:
@pavbaranov najpewniej ja nie rozumiem. Nie wiem za bardzo jeszcze, o co chodzi z tymi terminalami, ale na pewno douczę się. Tak czy inaczej, na XFCE po who otrzymuję:

--- Kod: ---MarekAnia@Mark:~
$ who
MarekAnia tty7         2020-04-27 22:07 (:0)
MarekAnia@Mark:~
$

--- Koniec kodu ---
A więc tylko jeden terminal działa, graficzny tty7. Nie rozumiem, dlaczego w KDE jest ich więcej.  Zwróciłem na to uwagę po instalacji widgetu conky, który to wskazał "users logon 2". Więc zacząłem się zastanawiać. Dwóch userów zalogowanych, jak ja jeden jestem :D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej