Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Kadu

Zaczęty przez pasta20, Grudzień 13, 2013, 02:51:25 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pasta20

Witam wszystkich czytelników tego forum. Miałem już kilka razy kadu na Mint 16 i działało bezzarzutu aż do wczoraj. Po nowej instalce Mint i kadu okazało się że jak nie używam przez przynajmniej 2 minuty powiesza się kadu i nic nie moigę zrobić :( pod ikonka kadu powstaje kreska czy móglby mi ktoś powiedzieć co jest nie tak, czy to aplikacja kadu się zwiesza czy jakiś sterownik który obsługuje kadu.

Paweł.

pavroo

#1
Nie używam kadu, więc najlepiej zrobisz zgłaszając problem na forum kadu:

http://www.kadu.im/forum/" class="bbcode_url">http://www.kadu.im/forum/
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

pavroo

#2
Polecenie top lub htop wyświetli użycie CPU i RAM wszystkich procesów. Jeśli coś używa górnego limitu mocy to pewnie się zawiesił.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

pasta20

#3
ok, dzięki mam tę aplikację używalem jej a myśałem że jest jeszcze jakaś inna


pasta20

#4
ok, a jeszcze jedno nie da sie sprawdzić jaki proces zamilkł powiesił się lub nie działa jest jakaś aplikacja lub z konsoli da się jakoś sprawwdzic :)

Albedo 0.64

#5
W podobnych sytuacjach sprawdzam problem przy pomocy alternatywnego programu. W przypadku problemów z Kadu najlepiej skonfigurować konto GG w Pidginie i porównać działanie obu. Może być, że kłopoty sprawia operator GG a nie sam komunikator.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum