Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Kilka pytań po instalacji Archa

Zaczęty przez Avaru, Czerwiec 04, 2020, 08:54:49 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Avaru

Witam w celach nauki i poznania działania systemu rozpocząłem przygodę z Archem . Pewne pytania mogą być irytujące dla power-userów  , lecz gdzieś je trzeba zadać .
1 . Moje DE to Gnome , czy po instalacji tego środowiska paczki xorg które instalują się wraz z nim są wystarczające czy lepiej przed instalacją de zainstalować xorg ?
2. Korzystałem z kilku poradników przy instalacji bo polegając na jednym wychodziły kwiatki szczególnie z grubem , czy syslinux to dobry zamiennik ?
3. Cała zabawa z ustawianiem czasu , języka , lokalizacji , musi być wykonana przed instalacją systemu ? Czy można to zrobić jednak  po  w działającym de ?

pavbaranov

Cytat: Avaru w Czerwiec 04, 2020, 08:54:49 PM
1 . Moje DE to Gnome , czy po instalacji tego środowiska paczki xorg które instalują się wraz z nim są wystarczające czy lepiej przed instalacją de zainstalować xorg ?
Źle postawione pytanie lub... Nie, nie musisz O to dbają zależności. Innymi słowy - nie kombinuj.
Cytat: Avaru w Czerwiec 04, 2020, 08:54:49 PM
2. Korzystałem z kilku poradników przy instalacji bo polegając na jednym wychodziły kwiatki szcególnie z grubem , czy syslinux to dobry zamiennik ? |/quote]
Jak chcesz. Może to być syslinux, może być GRUB2, może być cokolwiek. I choć przez większość czasu korzystam z GRUBa to polecam systemd-boot. Dlaczego? Bo prosty. Zob.: https://wiki.archlinux.org/index.php/Systemd-boot
Cytat: Avaru w Czerwiec 04, 2020, 08:54:49 PM
3. Cała zabawa z ustawianiem czasu , języka , lokalizacji , musi być wykonana przed instalacją systemu ? Czy można to zrobić jednak  po  w działającym de ?
Nie i DE nie ma tu kompletnie żadnego znaczenia.
PS: Trzymajmy się zasady: jeden problem = jeden wątek. Lub odwrotnie.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum