Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Poszukuję sterowników na chipsecie VIA do laptopa Fujistu Siemens Amilo Li 1705

Zaczęty przez ohsen1, Kwiecień 16, 2020, 04:56:09 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

ohsen1

Witam.
Jestem nowym użytkownikiem jeśli chodzi o użytkowanie systemów Linux.
Bardzo mi się spodobał system Linux, ale niestety mam problem ze sterownikami. Obecnie zainstalowałem Ubuntu 18.04.4 Bionic Beaver LTS (LXDE) 32bitowy, z uwagi na ograniczenia systemowe.
Laptop Fujitsu Siemens Amilo Li 1705 Procesor Intel Celeron 1.6. RAM 2GB. Dysk Twardy 250MB. Chciałbym go reanimować i pouczyć się na nim Linuska po prostu użytkować. Problem jest że po zainstalowaniu systemu, mam ograniczoną rozdzielczość tylko 640x480.
Poszukuję sterowników do karty graficznej VIA Technologies, Inc. CN896/VN896/P4M900.
Wujek google pokazał mi podobny problem ale nie został rozwiązany:
https://forum.dobreprogramy.pl/t/szukam-sterownikow-do-karty-graficznej-via-dla-ubuntu/293556/7
Podobnoć musze zainstalować OpenChrome, oprócz ich zainstalowania potrzebne będą jeszcze jakieś dodatkowe paczki   :-[
Nie wiem jak/ to ogarnąć. Pomógłby mi ktoś, napisał krok po kroku jak to zainstalować?
Wczesniej laptop działał na MS Vista. Ciężko pracować na rozdzielczości 640x480.
Poświęci ktoś czas i pomoże?

pavbaranov

Instalator winien wykryć. Tak, powinieneś zainstalowane mieć xf86-video-openchrome (być może w Ubuntu to się jakoś inaczej nazywa - sprawdź na wiki). Nic innego nie potrzebujesz zainstalować.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum