Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

połączenie z Wifi podczas instalacji Archa

Zaczęty przez Jestembolec, Kwiecień 13, 2020, 11:51:58 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

robson75

Cytat: ciubaka w Kwiecień 26, 2021, 09:30:48 PM
Czy to po kablu trzeba się łaczyć?
Tak, jest najlepiej zainstalować system po kablu, a po instalacji sobie skonfigurować połączenie wifi.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov


robson75

Cytat: pavbaranov w Kwiecień 18, 2020, 02:00:04 PM
Odpalasz Anarchy, po odpaleniu, przechodzisz na inną konsolę/uruchamiasz emulator, wywołujesz polecenie nmtui
Paweł, tyle tylko że w nowych wersjach anarchy, po odpaleniu go od razu przechodzi się do instalacji systemu, bez możliwości przejścia na konsole.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

Robert - zawsze możesz. To linux - 8 konsoli w standardzie :)

ciubaka

Po kablu też mówi że nie ma neta. Mam na tym kompie Sparky na innej partycji. Sparky ten kabel widzi i internet na nim  jest. Zgłupiałem zatem. Ściągnę jeszcze raz obraz ze strony Anarchy i wypalę Rufusem ponownie. Zamelduję co dalej. Komputer to Dell Latitude E6530. Większość linuxów na nim działała. Większość, czyli wszystkie poza Madrivopochodnymi i ostatnio LXPup oraz Parted Magic, które kiedyś jednak wchodziły.

pavbaranov

#20
Jeśli masz Sparky, to zrób tę instalkę po bożemu, z linuksa przez dd. Dell co najmniej po kablu sieć ma widzieć. Przy okazji - instalując po sieci - instalacja przejdzie szybciej i bezpośrednio po niej można też ewentualnie pociągnąć - jeśli coś potrzebne - z AUR lub dodatkowe oprogramowanie z repo.

ciubaka

Niestety ale wyszła kupa. Z tym netem to jakaś zmyłka - wystarczy pominąć aktualizację systemów lustrzanych i sieć jest widoczna. Niestety w jakiej wersji by tego Anarchy nie próbował zainstalować, nawet golca po angielsku bez dodatkowego oprogramowania - na koniec pada komenda o konflikcie podpisu Eli Schwartza. Wersja Anarchy 1.1.0. Spróbuje jutro jakiejś innej, dziś mam dość.

robson75

Cytat: ciubaka w Kwiecień 27, 2021, 08:14:20 PM
Niestety w jakiej wersji by tego Anarchy nie próbował zainstalować, nawet golca po angielsku bez dodatkowego oprogramowania - na koniec pada komenda o konflikcie podpisu Eli Schwartza. Wersja Anarchy 1.1.0. Spróbuje jutro jakiejś innej
Przecież jest już wersja 1.3.2
https://gitlab.com/anarchyinstaller/installer/-/releases
Weź pobierz tą najnowszą, i spróbuj ją zainstalować.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

@ciubaka - Jak pisze Robert - jest nowsza wersja, a z tej, której chcesz użyć już niczego nie zrobisz. "Problem" leży w tym, że istnieją 2 strony tego samego projektu: https://www.anarchy-linux.org/, która jest już mocno nieaktualna, a z której pobierasz obraz, oraz https://anarchyinstaller.gitlab.io/ i tu masz wszystko co aktualne. Na gitlabie (issues) masz też wszelkie problemy, jakie generować może instalka. O tym pisaliśmy wcześniej - należy pobrać i wgrać najnowszą wersję instalatora.

ciubaka

#24
Działa. Co prawda jeszcze go trochę nie ogarniam, ale wydaje mi się, że się polubimy. Dziękuję za pomoc.
Wskazówki dla potomnych, zainteresowanych instalacją:
1. anarchy 1.3.2, wypalone rufusem, ale w formacie dd (iso nie uruchamia się),
2. internet po wifi, trochę to nieprzyjazne, dziwnie to się włącza, w wersji 1.1.0 było łatwiej, ale tamta wersja nie instaluje się,
3. pomijałem aktualizację serwerów lustrzanych, bo był problem z internetem, pominąłem też aktualizację anarchy, bo się na niej raz zawiesił i następnym razem puściłem instalację bez niej,
4. no i poszło, i mam go.
Jeszcze raz dziękuję.
Aha - instalacja z ręcznym partycjonowaniem na wskazanej partycji (obok w10 i sparky) - wszystkie 3 systemy działają. Wersja golas, bez dodatkowych programów (bo się coś gryzło, zresztą chyba nie warto, bo większość tego co potrzebowałem już była w instalatorze), jedynie dodałem polski język i polskie ustawienia.
Warto spróbować, chociażby dla sportu.
Ciekawe co będzie dalej :-)
Pozdrawiam Kolegów Roberta i Pawła.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum