Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Odzysk video z dysku dekodera - Jak odzyskać nagrane filmy?

Zaczęty przez Piotrekop, Kwiecień 10, 2020, 09:43:26 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piotrekop

Jak odzyskać skasowane pliki video z dysku dekodera vu+solo2? Soft Enigma2 OpenPLI 6.2. Wymontowałem HDD i miałem go pod Windowsem. Widzi go DMDE ale tylko w opcji urządzenia fizyczne. Odpalałem pod Gparted ale nic tam nie wyszło. Pod windowsem widzi pliki też DiskInternals Linux Reader i DiskInternals Uneraser ale 0 kb. Nie mogłem odzyskać. Zamontowałem dysk już do dekodera. Czy w otoczeniu sieciowym można coś zrobić?

1. Chcę odzyskać skasowane video w folderze media. - Dla tych co mogą nie zrozumieć.
2. Nie chcę nic zgrywać do komputera.
3. Nie chcę nic oglądać w kompie.

Chcę odzyskać skasowane video przez inny tuner w sieci. Coś się stało z poziomu drugiego tunera który był na OpenATV wycięło video. Sprawdzałem z poziomu dwóch tunerów w udostępnionych sieciowo zasobach i plików brak.
Zrobiłem coś programem R-Studio ale jakieś bzdury wyszły. Znalazł pliki ale wszystkie albo pomylone nazwy tj. inny tytuł a inna zawartość video. Większość plików 0 Kb.

microsofter

W pierwszej chwili pomyślałem, że wrócił Predator.

Witaj.

Jaki system plików ma ten wolumin z nagraniami?
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

Piotrekop

#2
https://www119.zippyshare.com/v/H4HQAMAb/file.html


coś takiego mam. HDD chodził pod linuxem.
Kto jest predator? :)

microsofter

To ext2? Nie używałem, nie pomogę. Ale coś mi świta, że istnieją jakieś narzędzia do tego systemu plików. W przeciwieństwie do innych uniksowych. Poszukaj w necie albo poczekaj, aż zajrzy tu ktoś obeznany w ext.


Predator niedawno zarejestrował się na tym forum. Wpadł jak burza i tak samo nagle zniknął, gdy skasowali mu 1 temat. Był oryginalny, np. używał Windows - i to 10, czyli najnowszą wersję - ale w awatarze miał symbol Win na szubienicy
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

Sajmon

Wyjmując hdd nawet testdiskiem nie udało mi się uratować skasowanych zdjęć.
Używam open(ATV|HDF), od tamtej pory wszystko co udostępniam w sieci jest tylko do odczytu.
Image jest bardzo wykastrowanym system na dekodery, więc nie spodziewałbym się tutaj kokosów.

Czy to open(ATV|HDF|PLI|NFR) lub inne, wszyscy rekomendują EXT4, jest nawet w ustawieniach dekodera taka opcja (convert ext3 to ext4(na dzień dzisiejszy))

Pozdr.

pavbaranov

Spośród popularnych narzędzi na linuksa służących do tego celu masz oprócz R-Studio jeszcze parę testdisk/photorec. Jednak:
- jeśli R-Studio nie odzyskało danych,
- odzyskiwanie danych przeprowadziłeś bezpośrednio na dysku, a nie na jego sklonowanym obrazie,
to prawdopodobieństwo, że cokolwiek odzyskasz domowymi sposobami jest bardzo małe. Zwłaszcza, jeśli po działaniu R-Studio cokolwiek zapisałeś na tym dysku.

Piotrekop

no włąsnie. Odpuszczam ten temat. Za dużo grzebania. Strata czasu nie adekwatna do wartości. Żeby to robić to trzeba być mistrzem Linuxa. Pomimo ze parę razy grzebałem w Linuxach to i tak nie wiadomo co do czego. Trzeba wyśmienicie znać programy a przede wszystkim co czym i co to powoduje. Ja nie znam więc daje na luz. Pliki utracone z czasem dogram i święty spokój.
Dzięki za pomoc.

pavbaranov

Pomimo tego co napisałeś i co rozsądne, to - niewiele tracisz - zainstaluj sobie testdisk/photorec, zrób klona dysku dekodera, przepuść photorekiem. Może przynajmniej część Ci się uda odzyskać. Oprócz początkowej ingerencji (odpowiedzi na kilka pytań), potem jest to już bezobsługowe, można robić coś innego. Na YT jest nawet jakiś filmik jak to robić po polsku. Niestety z moim obecnym połączeniem z netem, nie jestem w stanie Ci tego odnaleźć i podrzucić.

Piotrekop

Cytat: Sajmon w Kwiecień 13, 2020, 07:05:32 AM
Wyjmując hdd nawet testdiskiem nie udało mi się uratować skasowanych zdjęć.
Używam open(ATV|HDF), od tamtej pory wszystko co udostępniam w sieci jest tylko do odczytu.
Image jest bardzo wykastrowanym system na dekodery, więc nie spodziewałbym się tutaj kokosów.

Czy to open(ATV|HDF|PLI|NFR) lub inne, wszyscy rekomendują EXT4, jest nawet w ustawieniach dekodera taka opcja (convert ext3 to ext4(na dzień dzisiejszy))

Pozdr.

@Sajmon
jak ustawiasz otoczenie sieciowe pomiędzy tunerami. To nie ma znaczenia co typu softu ale ten co narozrabiał to Open ATV. Mam jeszcze dwa OpenPLi w pozostałych tunerach.
I właśnie OpenATV ma dość upierdliwy i trudniejszy sposób udostępniania zawartości HDD pomiędzy tunerami w sieci. Przez to że za dużo grzebałem w tym OpenATV skasowałem filmy w drugim tunerze. Ma dużą bezwładność ten soft. Zapamiętuje i dziwnie zapisuje informacje których już nie ma. Usunąłem zakładki z zasobów, które były zdezaktywowane i usunęło razem z plikami. Trochę to popieprzone w tym ATV. Ustawienie zasobów dla innych tunerów też nie jest intuicyjne.
Jak to ustawiasz krok po kroku?

Zobacz najnowsze wiadomości na forum