Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

jaki Linux do gier?

Zaczęty przez Bobslej, Kwiecień 08, 2020, 06:55:49 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Bobslej

Na wstępie sorry jeśli już był poruszany ten temat, ale nie mogłem znaleźć. Mam nadzieję, że pomożecie.
Mój sprzęt do komputer stacjonarny, parametry to:
Procesor: Intel i7-9000H
Ram: 16 GB
Karata Graficzna: NVida Ge Force 1060 6 GB
Dysk SSD: 128 GB
Dysk HDD: 1 TB
Jestem w sumie początkującym użytkownikiem, przesiadam się z Windowsa, dystrybucja tak jak wspomniałem głównie do gier ale i codziennego użytkowania( internet, poczta, filmy, muzyka). Z góry dzięki za pomoc i pozdro  ;)

PomPom

Ubuntu 19.10 (albo już nawet 20.04). Inna sprawa, że jak system ma być głównie do gier, to jednak system 10 sprawdzi się lepiej i nie ma co się oszukiwać. Zależy też w co grasz, bo znam kolesia, co z grania na Linuxie jest zadowolony i znam siebie, gdzie połowy gier nie odpalę albo odpalę z "nieistotnymi" problemami, np. brakiem dźwięku (niektórzy potrafią to nazwać nieistotnym problemem).
myk byle jak jako tako

Bobslej

Głównie Fifa, League of Legends, Diablo 3, Football Manager, PUBG.

pavbaranov

Żaden. Najlepsza konsola. Jeśli musi być linux, to poszukaj steam.

PomPom

Dualboot z Windowsem 10 najlepiej. Podane gry to Steam, Origin i cokolwiek League of Legends ma. No i gdy chodzi o multiplayer i różne "myki", żeby na linuxie działało, to można obskoczyć nawet bana, bo zabezpieczenia wykrywają to jako oszustwo.
myk byle jak jako tako

InfiniteLove

#5
Ja używam Minta i te gry które mnie interesują śmigają aż miło na steamie także przyda się mały update... Granie na Linuxie jest już bliskie dorównania innym wiodącym platformom   :-)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum