Dystrybucje Linux > openSUSE

[ROZWIĄZANY]Prośba o pomoc w instalacji sterowników nvidia 540M

(1/4) > >>

melis:
System to OpenSuse Tubleweed z KDE, na laptopie Samsung RC530. Aktualny sterownik to nouveau i wydajność na nim, jest bardzo słaba. O ile ja osobiście nie mam potrzeby grania, to mój młody, a i owszem. Więc jeśli to możliwe, prosił bym o pomoc w tym zadaniu. Instalacja na przysłowiową "pałę", nie bardzo się mi widzi, bo dobrze wiem, czym to się skończyć może. Wszelkie potrzebne dane dopiszę, jak będzie potrzeba.

lami07:
Zanim podejmiesz kroki w celu instalacji sterowników NVIDIA zapoznaj się wiki

--- Kod ---https://en.opensuse.org/SDB:NVIDIA
--- Koniec kodu ---

pavbaranov:
A jesteś na 100%, że to, gdzie masz "bardzo słabą" wydajność jest uruchomione na nouveau? Jeśli dobrze widzę, to ten notebook ma i7-2630QM oraz NVidia GeForce GT 530M. Nie sądzę, aby GPU w i7 było wyłączone sprzętowo, a zatem zwykle za wyświetlanie będzie służyć tu GPU Intela, a nie NVidii. W pierwszej kolejności sprawdź to (pomijając podpowiedź @lami07, bo to oczywiste).

melis:
To jeszcze jedno szybkie pytanie, aby mieć pewność co do poprawności: interesują mnie informacje przeznaczone dla sprzętu optimus? @pavbaranov kartę mam GT540M. Reszta się zgadza. Dziękuje Panowie za zainteresowanie.

lami07:
Jeśli zgadza się to co pisał pavbaranov i  twój laptop wyposażony jest w układ hybrydowy. To tak. Interesują się rozwiązania dla laptopów optimus. To jest artykuły o instalacji sterowników nvidia jak i artykuły o mechanizmach uruchamiania aplikacji na dedykowanej karcie . Mowa o Bumblebee bądź PRIME

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej