Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ciągły brak aktualizacji

Zaczęty przez D35CART35, Marzec 30, 2020, 09:18:50 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

D35CART35

Tak jak w temacie jest ciągły brak aktualizacji, sposoby takie jak pacman -Syyu nic nie pomagają, ja sam grzebałem tak że do końca nie wiem czy to ja coś sknociłem czy problem leży po stronie mirrorów, prosił bym o wsparcie. Dziękuje i pozdrawiam 

pavbaranov

W pierwszej kolejności - zaktualizuj w dowolny sposób listę mirrorów. Nie wiem czego używasz, ale np.:
pak -m
sudo reflector --verbose --latest 5 --sort rate --save /etc/pacman.d/mirrorlist
cd /etc/pacman.d/ && sudo mv mirrorlist.pacnew mirrorlist
(tu wymagana jest jeszcze edycja pliku mirrorlist i usunięcie sprzed co najmniej jednego, a lepiej więcej wpisów Server = znaku "#")
Możesz też wejść na stronę: https://www.archlinux.org/mirrorlist/ wygenerować, skopiować podmieniając za /etc/pacman.d/mirrorlist pamiętając o konieczności usunięcia znaku "#" jak opisałem wyżej.
Następnie aktualizacja:
sudo pacman -Syu
Jeśli masz jednak pak, to polecałbym:
pak -Syu
Jeśli nie przyniesie skutku, to wówczas trzeba się będzie nad tym pochylić, ale dobrze byłoby wówczas wiedzieć co "grzebałeś".
PS: Polecenie pacman -Syyu nie wymusi odświeżenia list paczek dostępnych na mirrorach, jeśli te, które są udostępnione systemowi nie są aktualne (zsynchronizowane z głównym).

D35CART35

Dziękuje sprawa wydaję się rozwiązana , ale czy do końca nie jestem tego pewien, jak na razie wszystko w porządku.

pavbaranov

Co znaczy to zdanie? Jest kompletnie niezrozumiałe. Albo rozwiązanie pomogło i masz możliwość aktualizacji (nieco się ich ostatnio pojawiło), albo nie. Tertio non datur.

LinGruby

@D35CART35

w wolnej chwili możesz zobaczyć jak będzie ci się moje rozwiązanie sprawować...

https://forum.linuxiarze.pl/index.php/topic,3903.msg23808.html#msg23808

zero problemów z jakimikolwiek aktualizacjami...
( ͡° ͜ʖ ͡°)  Linux User #592024 System:  spectrwm  Kernel: cachyos-bore-lto
Desktop: twm info: polybar Wm: spectrwm 3.4.1  Dm: lightdm  Distro: CachyOS

D35CART35

#5
@pavbaranov tak aktualizacje poszły, chodzi mi czy nie będzie konfliktów po zainstalowaniu innych pakietów.
Ale pak-a nie posiadam bo na chwilę obecną nie wiem jak go zainstalować i skonfigurować by działał bezbłędnie.

pavbaranov

Konfliktów nie będzie. Jeśli będą, to jest to zupełnie inna sprawa.
Nt. paka i sposobu jego instalacji napisałem już tyle, że mi się nie chce więcej. Nawet na tym forum jest stosowne info.
I nie w tym problem :)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum