Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

XnView w sprakylinux

Zaczęty przez sovtware, Marzec 28, 2020, 07:56:00 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

sovtware

Tego tematu nie poruszałem lecz jednak będe musiał po instalacji programu który każdy z Nas zna i go ceni XnView niby plik ma zajmować miejsce 16 kb na dysku  :o ok pobieranie ponad 57 mb instalacja przechodzi poprawnie ale i tu niespodzianka przy próbie uruchomienia XnView zero reakcji program się nie uruchamia co mam zrobić czyżby jakiegoś pakietu było brak ?

taka sama sytuacja przy instalacji z APT czy z oddzielnej paczki DEB

sovtware

#1
to jest uruchomienie z terminala





dziwna sytuacja program przeniesiony na pulpit i teraz sie uruchamia - i to bez pomocy terminala

lecz z menu to juz nie

pavbaranov

#2
Nie wiem jaki "program" jest przeniesiony na pulpit, ale ogólnie brak informacji, albo są sprzeczne:
1. "
Cytat: sovtware w Marzec 28, 2020, 07:56:00 PM
przy próbie uruchomienia XnView zero reakcji program się nie uruchamia
Jak zawsze: stwierdzenie, że "program nie uruchamia się" nic nigdy jeszcze chyba nikomu nie powiedziało. Brak w nim treści, stąd jakakolwiek rada nie jest możliwa.
2.
Cytattaka sama sytuacja przy instalacji z APT czy z oddzielnej paczki DEB
Jeśli się nie mylę, to APT instaluje paczkę DEB, a zatem o co kaman?
Z drugiego postu wynika, że uruchamiasz program w przedziwny sposób z konsoli. Ma być uruchomiony poprzez: xnwievmp (mam nadzieję, że wylądował w $PATH). Podczas pierwszego uruchomienia, o ile pamiętam, program ten "konfiguruje się". Potem już spokojnie można go uruchamiać z menu.
Ewentualnie - jeśli nie taka - to podglądnij ów plik XnView.desktop i w linii Exec= będziesz miał to co go wywołuje.

sovtware

Wina wersji która jest popsuta i z tąd takie działanie

teraz w repo Sparky Testing jest wersja starsza 0.94.2 ale działająca w Sparky Testing jak i Stable

dziękuję  :)


Zobacz najnowsze wiadomości na forum