Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

[ROZWIĄZANY] Instalator wskazuje, że partycja efi/boot winna mieć 256MB

Zaczęty przez melis, Marzec 27, 2020, 07:24:15 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

melis

Dzień dobry. Napotkałem podczas instalacji kłopot. System to Open Suse Tubleweed instalowany na dysku SSD w formacie GPT, na którym to znajduje się też system Windows 10. Na tym dysku chciałem utworzyć tylko partycję dla systemu / O ile z partycjonowaniem, nie mam żadnego kłopotu, o tyle podczas próby ruszenia w instalatorze dalej, dostaję informacje od instalatora, że nie znajduje urządzenia dla boot/efi o rozmiarze większym od 256MiB i systemie plików vFat. Dotychczas - Linuks Mint, Kubuntu, Debian - sektor rozruchowy był montowany na dysku SSD, na partycji o rozmiarze 100MB w formacie Fat i, wszystko było w porządku. Czy tym razem tak gładko mi nie pójdzie i należy dla Open Suse, postępować inaczej? Z góry dziękuję, za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam!


melis

Dzieki za odpowiedź. Logiczne, ale instalator nie pozwala na użycie formatu vFat. W związku z tym, postanowiłem jednak użyć ustawień jakie do tej pory stosowałem, czyli sektor rozruchowy na partycji, domyślnie przypisanej dla efi. Zobaczymy...

No i udało się :) znakiem tego, nie ma co się obawiać. Szkoda tylko, że jednak powoduje to pewien zgryz.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum