Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

[Newbie] Lubuntu 13.10 - probllem z przeniesieniem systemu na inną platformę.

Zaczęty przez m75, Grudzień 05, 2013, 03:41:43 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

m75

Witam.

Ponieważ siadł mi dysk w starym laptopie (Dell latitude C600), zanabyłem nowy i postanowiłem odświeżyć dystrybucję do wersji Lubuntu 13.10.

Pamiętając że instalacja na laptopie  trwała kilka godzin nie chcąc drażnić domowników  rozpocząłem instalację systemu w pracy.

Postawiłem wirtualną maszynę na Qemu 14.1, dysk wpiąłem w przejściówkę USB-2,5", podmontowałem obraz Lubuntu_13.10-alternate.iso i rozpocząłem instalację.

Wszystko przebiegło prawidłowo i pod Qemu system ładnie się uruchomił ale mam problem z migracją na platformę docelową tj. na laptopa.

System się ładuje, wyświetla logo Lubuntu z kropkami postępu i następuje zonk, system staje dęba prawdopodobnie przy uruchamianiu powłoki graficznej, laptop przestaje reagować.

Kernel ratunkowy się ładuje prawidłowo i mogę się zalogować na koncie roota w konsoli.

Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie pomóc, liczę na konstruktywną podpowiedź?

Czy wystarczy, że podebnę LAN i zapuszczę dpk-reconfigure xorg?

Pozdrawiam serdecznie.

Albedo 0.64

Jeśli dobrze zrozumiałem, to próbujesz przenieść system z maszyny wirtualnej na dysk fizyczny? Wątpię w pomyślny rezultat. Dlaczego nie instalujesz z nośnika na komputer docelowy? Po co się męczysz z (L)Ubuntu który nie wspiera już procesorów non-pae? Lepiej zrobisz instalując dystrybucję z jądrem non-pae (Antix, Sparky).
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum