Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

problem z rar

Zaczęty przez kamil10222, Wrzesień 19, 2013, 10:48:31 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

kamil10222

wiem że temat był poruszany wielokrotnie na forum ale nie znalazłem wyczerpujących odpowiedzi.

Mianowicie:posiadam acer 5552g z zainstalowanym ubuntu 12.04 wszystko śmiga jak tralala z jednym wyjątkiem kiedy chce wypakować plik rar menadżer archiwów nie wypakowuje wszystkich plików z 20 zdjęć tylko 5 co może być tego przyczyną.

mam zainstalowany unrar i 7zip na 100%.


pix07

Proponuję użyć  normalnego rara a nie żadnego unrar.

Sudo  apt install rar.

Oraz sudo apt install p7zip.

pavbaranov

Bóg raczy wiedzieć co jest przyczyną wadliwego wypakowywania plików z archiwum rar, jednakże nigdzie już tego błędu nie zgłosisz i nie uzyskasz żadnej porady, albowiem Ubuntu 12.04 kilka lat temu już straciło jakiekolwiek wsparcie (nawiasem mówiąc, proponowałbym aktualizację tego systemu do nowszej wersji, jeśli w ogóle zaktualizować się uda - zrób sobie backup najważniejszych dokumentów).
Pokaż co podaje:
unrar l nazwa_pliku.rar
oraz co zostało wypakowane po:
unrar x nazwa_pliku.rar
Menedżer archiwów prawdopodobnie może stosować tu bibliotekę libarchive, a nie program unrar.

gosc

Panowie, zerknijcie na datę wątku.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum