Oprogramowanie > Gry

Steam - problem

(1/6) > >>

Konrad97:
Witam wszystkich forumowiczów :) Piszę z prośbą o pomoc. Na wstępie dodam, że jest to mój pierwszy kontakt z linuxem więc proszę o duża dozę wyrozumiałości. Posiadam Chromebooka w którym jest połączony linux. Za pomocą terminala zainstalowałem Steama i wszystko działa. Chciałem instalować gry na dysku zewnętrznym ponieważ dysk mojego Chromebooka to około 16GB. Przeszukałem fora, poradniki, filmy na YouTube i nic nie działa. Poprzez Steama utworzyłem folder biblioteki Steam na dysku zewnętrznym. Znajduje się on mnt/chromeos/removable/(nazwa urządzenia). Kiedy akceptuje wyświetla się komunikat: Nowy folder biblioteki Steam musi znajdować się w zamontowanym systemie plików z uprawnieniami do wykonywania. Na wielu poradnikach pokazana jest komenda sudo fdisk-l która powinna pokazać gdzie się znajduje urządzenie. U mnie ta komenda nie działa. Nie pokazuje niczego. Jest ktoś w stanie mi pomóc? Będę bardzo wdzięczny! Jestem na wyjeździe i nie mogę wytrzymać bez Football Managera :D Pozdrawiam!

pavbaranov:
Pokaż:

--- Kod: ---/etc/fstab
--- Koniec kodu ---
Ten zewnętrzny dysk, to jak jest podłączany? USB, inaczej? Co się dzieje po jego podłączeniu do Chromebooka?
Pokaż wpis
--- Kod: ---ls /mnt/chromeos/
--- Koniec kodu ---
po podłączeniu dysku zewnętrznego, a jeśli tam będzie jakiś katalog, to również dla niego (czyli dalsza część: chromeos/jakaś_nazwa).
Pokaż jednak co wypluwa fdisk -l, także po podłączeniu dysku zewnętrznego. Jeśli nie fdisk, to może coś wyświetli blkid.

Konrad97:

--- Kod: ----bash: /etc/fstab: Permission denied
--- Koniec kodu ---

Zewnętrzny dysk podłączony jest normalnie pod USB. Po podłączeniu jest wykrywany.
Po ls /mnt/chromeos/ wyskakuje tylko:

--- Kod: ---removable
--- Koniec kodu ---

Przy pozostałych komendach fdisk -l i blkid tylko:

--- Kod: ---command not found
--- Koniec kodu ---

pavbaranov:
Pierwsze polecenie po "sudo" lub co tam w tym chromebooku masz, dla uzyskania uprawnień root/administratora.
Drugie - tak jak prosiłem: skoro jest "removable", to dalej:
--- Kod: ---ls /mnt/chromeos/removable
--- Koniec kodu ---
itd. aż wyświetli Ci się, że dalej już nic nie ma.
Trzecie - jak ja uwielbiam takie okrojone historie ;)... Spróbuj:

--- Kod: ---ls -la /dev/disk/by-path
--- Koniec kodu ---

--- Kod: ---ls -la /dev/disk/by-id
--- Koniec kodu ---
Może będziesz mieć:

--- Kod: ---lsblk
--- Koniec kodu ---

Konrad97:
Przepraszam, ale naprawdę jestem kompletnie zielony :< Dzięki za wyrozumiałość :)

Wpisałem swoje hasło do roota. Zacząłem wpisywać kolejne podfoldery do każdego polecenia, aż dotarłem do SteamLibrary i wyskoczyło:

--- Kod: ---ls: cannot access '/mnt/chromeos/removable/SteamLibrary': No such file or directory
--- Koniec kodu ---

Kolejne :

--- Kod: ---ls: cannot access '/dev/disk/by-path': No such file or directory
--- Koniec kodu ---

--- Kod: ---ls: cannot access '/dev/disk/by-id': No such file or directory
--- Koniec kodu ---

Przy lsblk :

--- Kod: ---root@penguin:~# lsblk
NAME MAJ:MIN RM  SIZE RO TYPE MOUNTPOINT
vda  254:0    0  235M  1 disk /opt/google/cros-containers
vdb  254:16   0  8.3G  0 disk /dev/bus/usb/002/001
--- Koniec kodu ---