Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Multiboot Linux i windows oraz img

Zaczęty przez karas220288, Luty 24, 2020, 01:47:23 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pavbaranov

No i mamy winowajcę. Ta sekcja:
dd if=()/boot/bcd of=()/boot/bcd
dd if=()/efi/microsoft/boot/bcd of=()/efi/microsoft/boot/bcd

jest w obu przypadkach ta sama. System startuje z tego samego efi. Musisz zobaczyć jak to u Ciebie na tym pendrive wygląda i odpowiednio zmienić, czyli utworzyć dwa odrębne wpisy właściwe dla obu Windows. Jeśli się da. Tu musi Ci raczej pomóc ktoś, kto się zna na Windows startującym z efi. Ja odpadam - kompletnie się na tym systemie nie znam. Z opisu problemu jedynie mogę stwierdzić, że każda instalka Windows "zadowala się" (bądź tworzy) ten sam wpis w EFI, a muszą być różne.

karas220288

No tak, już o tym pisałem że oba wpisy są identyczne. Niestety chyba multibootusb nie da radę wgrać więcej jak jeden system windows, jak wspomniałem instalator nadpisuje tylko pliki:
https://github.com/mbusb/multibootusb/issues/26
Spróbuję poprzez wgranie winpe, i wtedy podobno mam możliwość zamontowania iso i instalacji.

karas220288

Ogarnięte, wgrałem winPe, plus linuxy. Z poziomu winPe odpalam instalatory bezpośrednio z iso. Działa jak należy

Zobacz najnowsze wiadomości na forum