Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Czy mam pewność, że tails będzie anonimowy?

Zaczęty przez koper000, Sierpień 28, 2019, 03:32:12 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pavbaranov

@TataPingu - Co do cenzury - nie zgodzę się absolutnie. Fakt, że nie udzielam pomocy komuś w wydrukowaniu czegoś cenzurą nie jest. Nie istnieje bowiem żaden powód, dla którego ktoś nie mógłby umieścić gdziekolwiek - czy to w necie, czy też drukiem - swojego tekstu. Nie cenzuruję go, ani nawet nie oceniam. Mi chodzi o zupełnie co innego - i tu w istocie do reguł forum można wrócić (zresztą nie tylko do reguł, bo ma to swój aspekt prawny, który może być badany pod kątem różnych zresztą dziedzin tego prawa). Dla mnie zachodzi po prostu pytanie, czy mogę (ja, albowiem nikomu innemu narzucić niczego nie mogę) udzielać komuś pomocy, gdy z punktu widzenia prawnego, czy nawet li tylko etycznego, potencjalne nawet działanie osoby, która chce uzyskać jakąś pomoc (nb. w tym wątku nie o pomoc chodzi, a o wiedzę - pytanie w ogóle nie jest żadnym problemem, nie implikuje odpowiedzi, ktora ten problem rozwiąże - pytanie jest wyłącznie o naszą wiedzę w zakresie określonej dystrybucji; toż tego typu pytanie najprościej zadać twórcom tejże /bo najlepiej swój system znają/ bądź też znaleźć w internecie test takiej dystrybucji, a takowe są).

Przy okazji - skoro TORa udało się złamać (a udało) - to nie istnieje żaden sposób zapewnienia sobie w internecie absolutnej anonimowości (choć obejścia tego są; trzeba jednakże przejść się na pewien bazar lub też choćby na chwilę wyjechać do jednego z ościennych krajów i zakupić pewną rzecz - wówczas w istocie gwarantuję 100% anonimowość). W opisanej w pierwszym wątku sytuacji śmiem w uzyskanie anonimowości na tym samym poziomie wątpić.

TataPingu

Cytat: pavbaranov w Sierpień 30, 2019, 11:52:55 AM
Przy okazji - skoro TORa udało się złamać (a udało) - to nie istnieje żaden sposób zapewnienia sobie w internecie absolutnej anonimowości (choć obejścia tego są; trzeba jednakże przejść się na pewien bazar lub też choćby na chwilę wyjechać do jednego z ościennych krajów i zakupić pewną rzecz - wówczas w istocie gwarantuję 100% anonimowość). W opisanej w pierwszym wątku sytuacji śmiem w uzyskanie anonimowości na tym samym poziomie wątpić.

Dlatego zatytuowałem podsunięty wątek:
"Surfować w sieci bez śladu (prawie) (TOR)"

A co do pozostałych ?
No cóż, wszystko jest kwestią interpretacji....
- markety AGD nie powinny sprzedawać noży, bo można przecież popełnić nimi czyn zabroniony, np kogoś zamordować....

pavbaranov

Tato, kurcze, to nie jest tak jak Ci się wydaje. Pytanie jest zupełnie inne i możemy je wywracać na dziesiątą stronę. Powiedzmy - czy jeśli miałbyś możliwość i ochotę, oraz pytanie, to czy pokazałbyś komuś jak "anonimowo" udostępnić Mein Kampf, Protokoły Mężców Syjonu, itp.? Tego typu shitu jest od groma i nikt Ci tego nie zabroni. Możemy pójść dalej, niemal w darknet - "jak zrobić brudną bombę jądrową?" - również też powinniśmy pomóc? Jak zabić prezydenta (pomiajam, że nie cenię tego gościa) - mam dać instrukcję?

TataPingu

Cytat: pavbaranov w Sierpień 31, 2019, 10:31:01 PM
.....

Nie, no Pawle, to takie "gdybanie"....
- z każdej strony jesteśmy coraz bardziej "ograniczani" (jak sam najlepiej o tym wiesz), a wręcz zakłada się na nas "złotą klatkę"...
Ja po prostu wskazałem facetowi jedną z możliwych (jeszcze!) dziur w tej "klatce"...
- jak to wykorzysta, to jego sprawa....

Predator

Mógłby mi ktośnamazać łopatologicznie o co chodzi z tym sztucznym szumem wokół Talisa?
W którym miejscu (oprócz Tora) jest on taki anonimowy w stosunku np. do Manjaroo/Gentoo/Archa/Minta ???
Przecież TORa można wpakować w dowolne distro...

Przy okazji mam pytanie: jaki to jestem anonimowy na Talisie w chwili w której, np. OLX blokuje ruch z TORa?? Od razu są komunikaty "wykryliśmy nieprawidłowy ruch z twojego IP, blokujemy" ... no i ??
Kolejna sprawa: logowania przez SSL itp. do np. banków?
TOR naprawdę jest bezpieczny i to w chwili w której "przewiezie" nasz login/hasło przez pół świata????

Piotr_1988

Cytat: Predator w Luty 13, 2020, 08:23:28 AM
W którym miejscu (oprócz Tora) jest on taki anonimowy w stosunku np. do Manjaroo/Gentoo/Archa/Minta ???
Przecież TORa można wpakować w dowolne distro...
To prawda, że Tora można wgrać na dowolne distro. Z tego co rozumiem, Tails ma jednak nie pozostawiać na komputerze jakichkolwiek śladów po tym, co robisz w trakcie sesji w Tails. W całkowitej amnezji ma tkwić różnica w stosunku do zwykłego distra.

Cytat: Predator w Luty 13, 2020, 08:23:28 AMPrzy okazji mam pytanie: jaki to jestem anonimowy na Talisie w chwili w której, np. OLX blokuje ruch z TORa?? Od razu są komunikaty "wykryliśmy nieprawidłowy ruch z twojego IP, blokujemy" ... no i ??
Kolejna sprawa: logowania przez SSL itp. do np. banków?
TOR naprawdę jest bezpieczny i to w chwili w której "przewiezie" nasz login/hasło przez pół świata????
Anonimowość nie polega na tym, że nikt nie zdoła ukraść Twoich haseł ani na tym, że nikt nie będzie wiedział, że jego stronę odwiedzili z Tora. Anonimowośc polega na tym, że nikt nie wie, kto siedzi po drugiej stronie, tj. nie ma Twojeo prawdziwego IP i nikt nie będzie wiedział, czyje hasła ukradł. No, chyba że w nickach na stronie umieścisz swoje nazwisko lub inne dane pozwalające Cię zidentyfikować... Że używasz Tora wie jednak Twój operator o ile wpierw nie puścisz Tora przez VPN (VPN -> Tor), oraz zawsze będą wiedzieć o tym administratorzy stron w sieci o ile nie użyjesz VPN po Torze (Tor -> VPN).
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

Predator

#21
To samo można zrobić na dowolnym distro gdy w systemie zapodamy sobie RAMIDISK. Wtedy cały TEMP/CACHE i wszystko inne siedzi w RAM i po restarcie kompa znika. U mnie na Mint 19.3 działa to wyśmienicie. Mam 16GB RAM z czego 4096MB to RAMDISK. Robię logout / login i RAMDISK czysty jak łza.


Zobacz najnowsze wiadomości na forum