Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Skrypt (instrukcja) kasująca zawartość katalogu (dysku)

Zaczęty przez Predator, Luty 20, 2020, 12:29:29 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Predator

Potrzebuję wykonać "coś", co umożliwiałoby mi jednym kliknięciem wyczyścić RAMDISK. Mam w systemie RAMDISK na którym trzymam cache przeglądarki. Przydałby mi się jakikolwiek skrót na pulpicie (albo na pasku w postaci jakiegoś apletu) który wykasowałby po kliknięciu skrótu odpowiedni katalog.

pavbaranov

#1
Po co Ci to???
I drugie: zainteresuj się tmpfs.
A trzecie - nie wiem z jakiej przeglądarki korzystasz, ale np. FF ma możliwość trzymania swojego cache w RAM (bez tworzenia RAMDISK), są jeszcze różnego rodzaju programy/skrypty trzymające profile w RAM/tmpfs.
RAMDISK - ok, ale czy aby na 100% wykorzystujesz go sensownie?

Predator

Właśnie Firefoksa i Thunderbirda mam w RAMDISKU. Nie pamietam nawet kiedy to stworzyłem i co dokładnie robiłem (mowa jeszcze o Mint 19.3). Cache wymieniony soft trzyma mi na RAMDISKU (256MB) i po restarcie kompa sam się czyści. Czasami jednak potrzebuję szybko skasować zawartość i po prostu nie chce mi się wchodzić nagminnie w RAMDISK, kilkać ZAZNACZ WSZYSTKO + USUŃ.
W wieśdowsie miałem w CMD namazany skrypt i odpalany jako BAT z uprawnieniami admina a w skrypcie było aby kasował to i tamto bez zapytania. Klikałem RAZ i poszło, no wygodne to było, pora wrzucić coś podobnego na pulpit linuxa.

Odnośnie reszty ... no fakt, przydałby mi się jakiś dobry RAMDISK trzymający TEMP systemowy + wszystkie tymczasowe pliki USERA + oczywiście przeglądarka i podobne... ale to dopiero gdy ogarnę nową maszynę. Na razie stoi i czeka na mój ruch (wybór nowej dystrybucji bo jak już wiesz, chcę zejść z Minta). W nowym sprzęcie mam 20GB RAM więc będzie co dzielić.

Jedna rzecz mnie wnerwia w Firefoksie, mianowicie to że gdy wywalę folder CACHE z RAMDISKU to zostaje mi historia na pasku w firefoksie. Nie kapuje dlaczego to nie znika i gdzie jest zapisywane w Linuxie.
W home/.cache nic się nie odkłada, powinno być w RAMDISK i jest ale dlaczego po skasowaniu wszystkich plików z RAMDISKU historia lisa nie znika??

pavbaranov

Jw. poczytaj sobie nt. tmpfs oraz cache to RAM przy FF np. na wiki Archa i Ci się rozjaśni.
Wytłumaczenie: "potrzebuję skasować zawartość" - nie jest wytłumaczeniem potrzeby.
To nie jest związane z tematem (Ty zwykle ciągniesz po kilka/naście wątków w jednym), ale sprawdź sobie wszystkie foldery używane przez FF, także w ~/.config/

Zobacz najnowsze wiadomości na forum