Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja.
Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Autor Wątek: No właśnie, który?  (Przeczytany 1659 razy)

Offline MSki

• Hero Member
  • Reputacja: +1/-0
Odp: No właśnie, który?
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 24, 2020, 08:19:10 am »
A czy przypadkiem nie jest tak, że każdy Linux jest taki sam, a różni się jedynie sposobem użytkowania ?
To co prawda zbyt powierzchowne stwierdzenie i nie w pełni oddające istotę sprawy, ale chyba tak jest.
Porównanie do aut jest o tyle uzasadnione, że każdym typem dojedziemy z punktu A do B, choć nie każdym będzie można przewieźć np. mrożone ryby ;)
I przystosowanie Linuksa do wykonywania określonych zadań nie jest jakimś problemem, ale problemem może być sam Użytkownik, który nie posiadając odpowiedniej wiedzy, nie będzie mógł poradzić sobie z problemami wynikającymi z użytkowania systemu.

Offline Albedo 0.64

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Reputacja: +2/-0
Odp: No właśnie, który?
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 26, 2020, 08:45:04 pm »
To właśnie jest odwieczny dylemat początkujących linuksiarzy i zawsze aktualny pretekst do "dyskusji" o wyższości jednych racji nad innymi. Kolega MSki zbliżył się nieco do sedna sprawy i udzielenia uniwersalnej odpowiedzi na postawione w tytule wątku pytanie. Moim zdaniem, nie ma znaczenia kto i jakiej dystrybucji używa. A która jest najlepsza dla mnie? Ta, którą potrafię zainstalować bez problemów, która działa na moim sprzęcie i ma sterowniki do mojej drukarki/skanera. Niezależnie od moich wyborów wszędzie mam jądro Linux i korzystam z tego samego zestawu programów więc nazwa i logo nie mają większego znaczenia (a od ideologii robi mi się niedobrze). Można przetestować kilka różnych dystrybucji żeby wyrobić sobie własne zdanie i zdefiniować swoje wymagania. Ja ten etap mam dawno za sobą.

#zostanciewdomu (jeśli możecie) w tym trudnym czasie i testujcie dystrybucje dla rozrywki by na koniec dojść do własnych wniosków i wyborów. Wszystkim życzę zdrowia i zdrowego rozsądku.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565