Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jaka dystrybucja dla baaardzo starego PC?

Zaczęty przez aaa45, Luty 16, 2020, 05:18:45 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

gosc

Nie o liczbę chodzi, a o odpalenie "neta" xD

Fibogacci

#16
Cytat: arecki w Luty 21, 2020, 03:49:29 PM
Nie o liczbę chodzi, a o odpalenie "neta" xD

To znaczy nie wiem, czy dobrze rozumiem. I nie wiem, czy też zinterpretowałem tamtą wypowiedź poprawnie.

Przez odpalenie neta rozumiem nawiązanie połączenia sieciowego - przewodowego lub bezprzewodowego. A nie uruchamianie przeglądarki i przeglądanie stron.

Do nawiązania połączenia sieciowego nie potrzeba setek megabajtów (Live USB ze screena łączy się z siecią automatycznie - jeśli wcześniej zostało połączenie skonfigurowane i system zapisany jako Remaster - w tym hasło, nazwa sieci itp. - tego na screenie nie widać, ale połączenie jest nawiązane).

PS. Zainspirowany tą dyskusją, uruchomiłem mojego złoma 500 MHz i włożyłem płytę CD z antiX 17 32 bit - IceWM po uruchomieniu w trybie Live - zużycie RAM 62 MB (bez podłączenia do sieci).

Zaraz sobie zrobię antiX 19 CD i zobaczę jak będzie.

gosc

Przedmówcy właśnie chodziło o przeglądarkę internetową xD.

Fibogacci

#18
Cytat: arecki w Luty 21, 2020, 04:20:45 PM
Przedmówcy właśnie chodziło o przeglądarkę internetową xD.

Być może - to nie była precyzyjna wypowiedź, interpretacje są indywidualne, nie tylko ja tak to zresztą chyba zrozumiałem, że chodzi o połączenie, a nie przeglądanie.

Przeglądarka internetowa elinks to też przeglądarka tylko w trybie tekstowym (i kilka innych).

Alternatywna lekka przeglądarka Uzbl pozwala na przeglądanie stron w środowisku graficznym - poprawne przeglądanie, porównywałem różne tzw. lekkie. Mam taki film z MX Linuksem i 256 MB (co prawda z procesorem mocniejszym bo ok. 1,8 GHz), na którym przeglądam Internet w Uzbl.

Więc tu też - kwestia pewnych kroków i zastosowanych działań.

Stwierdzenie, że 'trudno będzie użytkować inaczej niż kalkulator' - jak dla mnie przy Linuksie brzmi niewłaściwie.

Będzie można używać do takiego poziomu, do jakiego pozwolą parametry sprzętu i wiedza/wyobraźnia użytkownika.

gosc

Sądzę, że większość zrozumiała, że chodzi o przeglądarkę xD
Pomijam już fakt, że nie o przeglądarkę w tym wątku chodzi :)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum