Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

ERROR No UMS support in radeon module!

Zaczęty przez mblazkie, Czerwiec 12, 2020, 06:26:32 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pavbaranov

Np. pastebin. Nie wiem, czy w Sparky jest, ale jest też narzędzie o nazwie pastebinit, którym to łatwo można wrzucić na kilka tego typu serwisów.


pavbaranov

To jest na 100% log z uruchomienia bez dopisania nomodeset w GRUBym? Pokaż jeszcze log błędów Xów.

mblazkie

#18
Załączony wyżej log jest z parametrem 'nomodeset' i nie wiem co się podziało ale któryś raz z kolei próbowałem wyłączyć ten parametr i system wstał z normalną rozdzielczością 1280x800. Oczywiście poniżej załączam jeszcze nowy log bez 'nomodeset' póki wszystko działa. Czy to możliwe, że samo z siebie się to naprawiło, ewentualnie wpadła jakaś aktualizacja?

https://pastebin.com/cEFeuQP3

mblazkie

Jedyna instalacja jakiej dokonałem to teamviewer ale to chyba raczej nie będzie miało żadnego związku.

pavbaranov

Nie chodzi o instalację, a o sposób uruchomienia. To co pokazałeś jest uruchomione chyba z parametrem nomodeset, natomiast do co nas interesuje, to log z uruchomienia bez niego (tak, wiem, czarny ekran, ale to właśnie z niego chcę zobaczyć). Można też z wymuszeniem modeset. Też ciekawy.

mblazkie

Załączyłem dwa logi jeden z modeset i drugi normalny bez modeset. Ale tak jak napisałem wszystko zaczęło działać samo z siebie.

pavbaranov

Niezbadane są wyroki św. Informatyka. Grunt, że działa w oczekiwany sposób.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum