Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Akcelerator pobierania z interfesjem WEB

Zaczęty przez embede12, Styczeń 25, 2020, 01:36:01 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

embede12

Cześć, szukam jakiegoś akceleratora pobierania plików, którym da się zarządzać przez przeglądarkę. Ma on być zainstalowany na serwerze i dostępny w obrębie sieci lokalnej.

Trafiłem na program uGet z pluginem Aria2, ale za Chiny nie mogę się dostać do WebUI według instrukcji.
Próbowałem także użyć JDownloader, ale jest coś zepsuty, nie mogę go ani odinstalować, ani ustawić danych do panelu zarządzania MyDownloader..

Używam Linuxa Mint 19.3

Tak btw., nie mogę uruchomić Menedżera oprogramowania, o kliknięciu brak reakcji, ktoś wie o co może chodzić?

dywan112

Czy ten serwer jest typu vpn na opensuse czy innym distro?

embede12

Cytat: dywan112 w Styczeń 26, 2020, 03:06:36 AM
Czy ten serwer jest typu vpn na opensuse czy innym distro?

Jest to Linux Mint 19.3 na lokalnym PC. Dostęp do WebUI też chcę mieć z obrębu sieci lokalnej.

Najbardziej podoba mi się właśnie Aria2, tu jest link do WebUI:
https://github.com/ziahamza/webui-aria2

Instrukcja podaje że wystarczy wpisać polecenie

aria2c --enable-rpc --rpc-listen-all

i potem wejść na stronę z pobranej paczki z tego githuba albo przez adres https://ziahamza.github.io/webui-aria2

Jednak ani sposób pierwszy, ani sposób drugi nie działają. Jakbyś wszedł na tym githubie w Issues, to tam jest mój temat odnośnie tego problemu, drugi od góry, może będziesz widział w czym problem

ciubaka

Najprostszą i poprawną metodą instalacji JP Downloader jest ta, którą na konkurencyjnym portalu linux.pl podał kolega Robson/Robert75. Ewentualnie można to ruszyć wg instrukcji Pavroo na tym portalu, linuxiarze.pl. Generalnie żeby działał trzeba dograć OpenJava czy jak to się nazywa. I skonfigurować przeglądarkę pod tym kątem, ja ogarnąłem i Slimjet, ale Firefox jest pod tym względem o niebo prostszy. To fajny program, ale żeby łatwy w obsłudze - niekoniecznie. Pod Windows jest trochę łatwiej, ale znowuż nie tak bardzo.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum