Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

2020,02-x86_64-rescue logowanie

Zaczęty przez newbe, Marzec 22, 2020, 09:29:24 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

newbe

Witam,

system się uruchamia, ale nie mogę przejść przez logowanie. Użytkownik i hasło podane w wiki ( live; live) nie działają, żadna kombinacja puste i/lub live też nie. Czy w tej dystrtbucji jest inaczej ?

Z góry dziękuję za pomoc

Sajmon

Cze,

pobralem : https://osdn.net/dl/sparkylinux/sparkylinux-2020.02-x86_64-rescue.iso | md5.: 2ec618b316bd70bd749b9c613b5fa981
wgralem za pomoca dd
start / wybieram lang de - autologin dziala, wszystko inne tez dziala jak nalezy.

Pozdr.

lami07

@Newbe. Jaki login jakie hasło?  Co?  Gdzie?  Jak? Edycja Rescue jest skonfigurowana do działania przez sudo z ustawionym NOPASSWD. Znaczy się nigdzie nie pojawia sie pytanie o hasło.
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

newbe

lami07

ta logika jak najbardziej do mnie przemawia - rescue ma ratować, ale u mnie wygląda to tak :
informacje tekstowe
ekran powitalny z napisem SPARKY
czarny ekran przez chwilę
kursor na ciemnym tle
niebieski ekran z czarnym paskiem na górze zat. live
okno logowania

.... i pozostaje tylko retart maszyny

lami07

To nie jest prawidłowe zachowanie. Sprawdziłeś sumę kontrolną obrazu instalacyjnego? W jaki sposób wypaliłeś obraz na penie?
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

newbe

Udało się, odpaliłem starszą, 32 bitową wersję Sparky Rescue i za jej pomocą nagrałem USB z nową. Pendrive uruchomił system bez logowania, ale po restarcie (opcja REBOOT) okno logowania zawitało i tym razem live ; live zadziałało.
Pierwszego pena wgrałem za pomocą Multibootusb z win10.

Dzięki za pomoc

Zobacz najnowsze wiadomości na forum