Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Totalny laik i jak wybrać Linuxa

Zaczęty przez eratus, Listopad 05, 2013, 06:28:35 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

eratus

Siemka wszystkim.

Posiadam kompa z Intel CoreDuo2 3,4GHz , 4GB DDR3 , Geforce GTX550Ti , oraz pare dysków o dużej pojemności raptem parę TB, za jakiś czas przejdę na Intel i5 3,4. Słyszałem od znajomego, że pod pewnymi względami Linux jest wydajniejszy i stabilniejszy od Windows( ja mam Win7 Homepremium 64bit ). Bardzo mnie interesuje wydanie Linux Mint, a ja siedzę dużo w necie, ściągam sporo, oglądam filmy i seriale(ful HD), słucham muzy i radia no i gram w pare gierek (Diablo3, Battlefield3 i 4, Assassin Cred 3 i 4, Skyrim) i w sumie tyle. Zależy mi żeby to był system na pamięć usb, miał 64bity i po polsku a najważniejszy żeby był w miarę jakiś prosty w obsłudze.

Będę wdzięczny za wszelkie rady i sugestie.

Mr. Bean

#1
Ja Tobie polecam Minta lub OpenSUSE ze środowiskiem KDE lub Cinammon. Zostaw sobie Windowsa, bo z działaniem gier na Linuksie jest różnie.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum