Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem po aktualizacji

Zaczęty przez TVD3USZ, Marzec 18, 2020, 11:58:50 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

TVD3USZ

Cześć, jak się już pewnie domyślacie, wystąpił u mnie problem, po aktualizacji.
Zainstalowałem, z powodzeniem, na swoim starym PC najpierw Deepina, a potem w jego miejsce osławione Ubuntu. Wszystko grało jak należy do czasu gdy wykonałem aktualizację oprogramowania.
Po owej aktualizacji, przy włączaniu komputera w miejscu gdzie miał się pojawić panel logowania, zaczął pojawiać się fioletowy ekran.
Aktualnie, na monitorze, przy włączaniu, nie wyświetla się nic. Widać, że sam monitor sprawny jest, gdyż dostaje prąd - a potem, tak jakby przechodzi w stan spoczynku (tak jakby nie dostawał żadnego sygnału od komputera).

Na zakończenie, napiszę tylko, że jestem strasznym laikiem, ot zainteresowanym tym systemem, więc moja wiedza jest skromna.
Pozdrawiam.

lami07

Specyfikację komputera poprosimy. Zgaduje, ze mamy doczynienia z GPU od NVIDII ?
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

pavbaranov

Wciśnij alt+ctrl+F3 (F3 to przykład, może być inny klawisz) - widzisz ekran tekstowy, w który jesteś proszony o podanie loginu a potem hasła?
Jeśli tak, to będziemy się bawić dalej, a wówczas musisz podać jakiekolwiek informacje ("nie działa", "problem po aktualizacji" to nie jest informacja istotna).
1. Jaki system i w jakiej wersji?
2. Zainstalowałeś najpierw Deepin, a potem Ubuntu - tzn. jak? Ubuntu jest "świeżą" instalacją w miejsce Deepin, czy też inaczej?
3. Podstawowe informacje o komputerze, w tym przede wszystkim jakie CPU/GPU?
4. Czy używasz wyłącznie standardowych repozytoriów, czy też jakichś PPA?
Potem będzie tego więcej lub mniej - zobaczymy.

TVD3USZ

Cytat: lami07 w Marzec 18, 2020, 12:11:29 PM
Specyfikację komputera poprosimy. Zgaduje, ze mamy doczynienia z GPU od NVIDII ?

Problem w tym, że specyfikacji po prostu nie pamiętam. Ów PC nie był przeze mnie użytkowany ok. 4 lata.
Przypuszczam, że jest to NVIDIA.

TVD3USZ

Cytat: pavbaranov w Marzec 18, 2020, 12:13:30 PM
Wciśnij alt+ctrl+F3 (F3 to przykład, może być inny klawisz) - widzisz ekran tekstowy, w który jesteś proszony o podanie loginu a potem hasła?
Jeśli tak, to będziemy się bawić dalej, a wówczas musisz podać jakiekolwiek informacje ("nie działa", "problem po aktualizacji" to nie jest informacja istotna).
1. Jaki system i w jakiej wersji?
2. Zainstalowałeś najpierw Deepin, a potem Ubuntu - tzn. jak? Ubuntu jest "świeżą" instalacją w miejsce Deepin, czy też inaczej?
3. Podstawowe informacje o komputerze, w tym przede wszystkim jakie CPU/GPU?
4. Czy używasz wyłącznie standardowych repozytoriów, czy też jakichś PPA?
Potem będzie tego więcej lub mniej - zobaczymy.

Na ekranie nie widać nic. Widać tyle, że jest włączony.

ad. Na samym początku był Windows 7, w jego miejsce Deepin, a potem w miejsce Deepin'a Ubuntu.

pavbaranov

Czy możesz nam udzielać informacji, o które prosimy?

Tak wiem, że "na ekranie nic nie widać". Masz wcisnąć to o co prosiłem.

TVD3USZ

Cytat: pavbaranov w Marzec 18, 2020, 02:39:56 PM
Czy możesz nam udzielać informacji, o które prosimy?

Tak wiem, że "na ekranie nic nie widać". Masz wcisnąć to o co prosiłem.

Staram się to robić. Wykonana kombinacja nie przyniosła kompletnie żadnego efektu.

pavbaranov

#7
Ok, a pozostałe informacje! o Twoim systemie? Mamy zgadywać?
Możesz też się zapoznać z czymś takim: https://www.howtogeek.com/196740/how-to-fix-an-ubuntu-system-when-it-wont-boot/ - zwykle pomaga.

TVD3USZ

Prawdopodobnie wystąpił problem z kablem od monitora. Temat do zamknięcia.

Jeśli, na koniec, mógłbym prosić o adres mailowy administracji (kontakt w celu usunięcia konta), byłbym niezmiernie wdzięczny.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum