Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jak zainstalować Polybar

Zaczęty przez QnshT, Styczeń 04, 2020, 11:27:10 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pavbaranov

Kciuki trzymamy. Twoja wina jedynie w tym, że nie czytasz, bo rozwiązanie naturalne dla ArchBang było podane wcześniej. Nv.
Ogólna zasada:
1. W żadnej dystrybucji nie mieszamy repozytoriów, chyba, że doskonale wiemy co robimy i dlaczego to robimy.
2. Przegląd dostępnych repozytoriów - w przypadku Archa i wszystkich jego pochodnych - zaczynamy od sprawdzenia pliku /etc/pacman.conf
3. Wiki Archa jest tworzone przez jego społeczność w ramach wolnego czasu osób, które to robią. Trudno zatem wymagać, by było tam wytłumaczone wszystko "od a do z" zwłaszcza, że dla każdego użytkownika czym innym będzie a, a czym innym z.
4. Dokonałeś wyboru OpenBox na początek. Ten WM jest super, ale ma pewne swoje wymagania. Pełną funkcjonalność uzyskuje się, gdy się go dobrze oprogramuje, a tu trzeba dość dobrze wiedzieć co i jak poskładać i z jakich klocków. Dla "nooba" zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest pociągnięcie jakiegoś gotowca - dystrybucji, która od początku bawi się w poukładanie OB w sposób funkcjonalny. Inaczej to jak stąpanie po cienkim i kruchym lodzie i zawsze może się okazać, że następne uruchomienie środowiska będzie porażką. Lepiej skorzystać z gotowca, a jeśli ten nie odpowiada - zrobić drugie testowe konto i tam mieszać do woli. Jak w końcu spasuje - nic trudnego przenieść to do użytkownika "podstawowego".
5. Jeśli decydujesz się na postawienie OB od początku, to rozważ sobie również np. instalację LXDE lub LXQt (oba zainstalują również OpenBox). Będziesz miał użyteczne środowisko, a dopiero mając je baw się z OB. Zasada: inne konto - jak najbardziej obowiązuje.
6. Arch dla nooba to jest głupi wybór, choć być może rzucenie się na wielką wodę daje również dobre efekty. W takim przypadku należy jednak zacząć od czytania podstaw działania systemu (nie od instalacji nawet) i jego zrozumienia.
I tyle OT.

QnshT

Widzisz. Ja czytam ze zrozumieniem i dlatego już na początku napisałem że instalacja  Polybar się udała za co podziękowałem. Powiem więcej, zanim tutaj napiszę staram się sam rozwiązać zagadkę która mnie frapuje ale jak już wspomniałem wcześniej nie zawsze udaj mi się wyczytać rozwiązanie.

p.s. Wlaśnie dlatego że to trudne distro dla początkującego jestem w stanie się czegoś nauczyć. Co mi da dystrybucją która daje mi wszystko i niczego ode mnie nie wymaga? Nic poza działającym systemem.

pavbaranov

Co daje działający, skonfigurowany system? Bazę do pracy. I to w dwojaki sposób rozumianą: po pierwsze - możesz na nim normalnie pracować (system chyba nie służy do tego by być systemem), a z drugiej strony możesz eksperymentować do woli.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum