Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Dodatkowy pasek typu Polybar

Zaczęty przez QnshT, Styczeń 04, 2020, 03:30:34 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

QnshT

Witam. Czy do sparky da się jakoś dodać taki pasek typu Polybar? Jeśli tak to jak się do tego zabrać?
Pracuję z wersją Openbox.
Pozdrawiam.

pavbaranov

Po prostu dodaj polybar :) Pomijam, że to inna dystrybucja, ale podstawowy opis masz tu: https://wiki.archlinux.org/index.php/Polybar_(Polski). Polybar w Debianie musi być.

lami07

Niestety debianizacja polybar rozbiła się o ścianę wewnętrznej polityki Debiana. Co oznacza, że nie ma w żadnych debianowym repo paczki polybar. Osoba która blisko rok próbowała znaleźć wspólny język pomiędzy upstreamem, a debianistami dała sobie spokój i teraz prowadzi PPA dla ubuntu.

IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

LinGruby

Cytat: lami07 w Styczeń 04, 2020, 05:52:02 PM
Osoba która blisko rok próbowała znaleźć wspólny język pomiędzy upstreamem, a debianistami dała sobie spokój i teraz prowadzi PPA dla ubuntu.


jak jest PPA to i pójdzie na Debianie ( sam nie raz robiłem takie rzeczy, i działały bez problemów )

( pobierałem paczkę z PPA instalowałem i wsio )

ale robi się to na własne ryzyko
( ͡° ͜ʖ ͡°)  Linux User #592024 System:  spectrwm  Kernel: cachyos-bore-lto
Desktop: twm info: polybar Wm: spectrwm 3.4.1  Dm: lightdm  Distro: CachyOS

pavbaranov

@lami07 - Ja pierdzielę. Kolejny przykład na to, by od Debiana jak najdalej. Ale jak pisze Jacek - PPA i ok. Jeśli nie, to można poszukać polybara dla Debiana w różnych 3rd parties repos, albo zrobić paczkę samemu.

PS: Kurcze do łba mi nie przyszło, by Debian nie miał polybara w repo. Z tą dystrybucją nie zdziwi mnie jednak już nic. Dla mnie nazywa się od lat: jak najdalej od niej, bo polityka MS wobec swoich użytkowników jest o mile przyjaźniejsza od tego czegoś co prezentuje sobą Debian.

QnshT

Ok. To chyba załatwia sytuację, Rezygnuję na rzecz Arch. Dzięki za info, teraz będzie to samo pytanie w odpowiednim dziale. Po prostu jestem nie doświadczony :(

MSki

@pavbaranov - przed chwilą sprawdzałem, czy pakiet Polybar jest w Synaptic'u (MX Linux) i okazuje się że jest.
Czy Debian ma ten pakiet ? Tego nie wiem, ale skoro MX go posiada, a distro to bazuje na Debianie, to powinien mieć i Debian.
A nawet jeśli nie posiada, to można wejść na GitHub'a i pobrać
https://github.com/polybar/polybar

pavbaranov

@MSki - W Debianie nie ma: https://packages.debian.org/search?keywords=polybar&searchon=names&suite=stable&section=all. a z gita trzeba to skompilować; pytanie, czy @QnshT wie jak zrobić z tego paczkę deb. Inna sprawa, że przeniósł się na ArchBang i zdaje się, że miesza tam repozytoria :)

Fibogacci

Cytat: MSki w Styczeń 05, 2020, 07:04:07 AM
@pavbaranov - przed chwilą sprawdzałem, czy pakiet Polybar jest w Synaptic'u (MX Linux) i okazuje się że jest.
Czy Debian ma ten pakiet ? Tego nie wiem, ale skoro MX go posiada, a distro to bazuje na Debianie, to powinien mieć i Debian.
A nawet jeśli nie posiada, to można wejść na GitHub'a i pobrać
https://github.com/polybar/polybar

MX Linux to nie Debian - tutaj pakiety są, ponieważ deweloperzy MX dbają o to, aby były także pakiety/programy/wersje, których brak w Debianie oraz wersje nowsze (m.in. repozytorium MX Test), które w Debianie stabilnym nie są jeszcze dostępne.

Debian w tym przypadku to tylko baza, surowiec do dalszej obróbki.


pavbaranov

@Fibogacci - Tyle, żę Sparky to nie MX, a w Debianie - brak. Kończmy ten wątek.

MSki

#10
Cytat: Fibogacci w Styczeń 06, 2020, 12:03:33 AM
Debian w tym przypadku to tylko baza, surowiec do dalszej obróbki.

Sparky tak samo jak i MX bazują na Debianie.
Więcej nie muszę chyba nic pisać, wystarczy logicznie pomysleć  ;)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum