Dystrybucje Linux > Arch

POLAUR

(1/1)

pavbaranov:
@lami07 stwierdził, że dobrze byłoby napisać coś o POLAUR, albowiem często się to w moich postach pojawia. W sumie fakt, bowiem nie jest to czytelne i nie wiadomo o co chodzi. Otóż POLAUR to POLish Arch User Repository, czyli odpowiednik AUR tworzony przez polską społeczność Archa. Nie pytajcie dlaczego nie idzie to do AUR (mamy swoje powody). Z uwagi na to, że w zasadzie wszystko o POLAUR zostało napisane na polskim forum Archa, to pozwolę sobie tylko odesłać:
--- Kod ---https://forum.archlinux.org.pl/viewtopic.php?id=615
--- Koniec kodu ---

Jednocześnie najprościej obsługuje się POLAUR z pomocą kompleksowego narzędzia do obsługi paczek w Archu, repozytoriów, mirrorów, logów pacmana i wielu innych rzeczy jeszcze, czyli pak. Dostępne oczywiście w POLAUR:
--- Kod ---https://github.com/polaur/new-branded/tree/master/pak
--- Koniec kodu ---
. Jeśli ktoś chce, to należy pobrać (w RAW/plain) oba pliki do jakiegoś katalogu, a następnie zbudować z pomocą makepkg, czyli (już w jakimś katalogu):

--- Kod: ---wget https://raw.githubusercontent.com/polaur/new-branded/master/pak/PKGBUILD && wget https://raw.githubusercontent.com/polaur/new-branded/master/pak/CHANGELOG && makepkg -sirc
--- Koniec kodu ---
Dla pełnej obsługi wymagana jest jeszcze instalacja wszystkich opcjonalnych zależności (zalecane).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej