Oprogramowanie > Bezpieczeństwo

Astra-Linux

(1/5) > >>

TataPingu:
Witam Kolegów
- wiedziałem, że Rosjanie rozwijają swój system, który używany jest w ściśle strzeżonych obszarach (wojskowość, urzędy itd), ale, że pójdą tak daleko, tego bym nie przypuszczał...
Stworzyli system, który jest ten sam i funkcjonuje na desktopach, tabletach i smartfonach !
- marzenie wielu znanych firm...

Poza tym, to system bezpieczny...
- oczywiście, dla Rosjan! ;)

Ale powiem szczerze, że, gdy muszę wybierać, komu muszę "udostępniać" informacje o sobie i kto ma mnie szpiegować, to z pomiędzy "przyjaciółmi zza oceanu", Azjatami (Chińczykami), a Ruskimi, wybieram tych ostatnich...
- w końcu to również Słowianie....

Już sobie sciągam iso, potestuję tego rosyjskiego linuksa...

--- Kod: ---https://astralinux.ru/en/products/
--- Koniec kodu ---

ciubaka:
Kurcze, zainteresowałeś, ale albo patrzę za szybko, albo ślepy jestem - gdzie tam jest o smartfonach?
Tak bym się chętnie pozbył łindołsmobila z mojej Lumii 640 xl ...

pavbaranov:
@ciubaka - Raczej nie pozbędziesz się. Jest wersja na ARM, ale prawdopodobnie zbyt mało, by to pracowało na każdym smartfonie/tablecie.
Powiedzmy sobie szczerze, Astra w zasadzie niczego nie zmienia w zakresie dostępności na wiele rodzajów. Pod spodem - Debian w którejś wersji. Środowisko? No właśnie - tu nie bardzo łapię, które jest domyślnie instalowane, ale chyba jest to Xfce lub zmienione (tak jak to zmienia Ubuntu) Gnome 3. Na tym sporo zamkniętego oprogramowania, którego akurat ja bym nie instalował (przynajmniej w całości), a które w ogóle "tworzy" tę dystrybucję.

MSki:

--- Cytat: TataPingu w Grudzień 22, 2019, 09:16:14 pm ---
Ale powiem szczerze, że, gdy muszę wybierać, komu muszę "udostępniać" informacje o sobie i kto ma mnie szpiegować, to z pomiędzy "przyjaciółmi zza oceanu", Azjatami (Chińczykami), a Ruskimi, wybieram tych ostatnich...
- w końcu to również Słowianie....

Już sobie sciągam iso, potestuję tego rosyjskiego linuksa...
--- Koniec cytatu ---

A najbardziej słowiańskim, jest przywódca tego narodu   ;) :P
Ale potestuj ten system i napisz co o nim sądzisz.

ciubaka:
Moskwianie to Słowianie. Co by o nich nie sądzić. A że naturę mają taka jaką mają - współpracować albo wojować. Obok stać się nie da - za blisko.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej