Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

problemy zwykłego użytkownika

Zaczęty przez sovtware, Grudzień 15, 2019, 12:48:24 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

sovtware

Witam bardzo chwalę Sparky ponieważ jest szybki i bardzo ładnie wykonany lecz są w nim problemy których nie potrawie rozwiązać  :'( ( Xfce )

1.
VLC obraz zniekształcony lekko z początku myślałem ze film słabej jakości jednak nie - MPV wyświetlał filmy dobrze
wspomnę że siedząc w ustawieniach VLC nic nie mogłem ustawić zero reakcji i poprawy obrazu

2.
sound-record-gnome głos zniekształcony nic nie złychać same gwizdy ( jak zwał tak zwał )

3.
Skype to samo co w 2 punkcie

To są programy które muszę miec a nie mogę ich używać  :'(

narazie wróciłem do Xubuntu

Może ktoś ma takie same problemy lub miał i rozwiązał proszę o pomoc pozdrawiam

TataPingu


sovtware

Raczej nie ustawień danych programów wspomnę że VLC zero reakcji na jakiekolwiek ustawienia w Kubuntu jest ten sam problem z VLC chyba jakieś kodeki itp: tylko co ? mam Xubuntu i wszystko gra chyba faktycznie jak to nie raz pisałem tak też zrobię i jednak pozostanę na tym systemie pozdrawiam

pavbaranov

Zasadą na forach jest, że w jednym wątku zajmujemy się jednym problemem. Tak jest lepiej zarówno dla tego, kto taki problem zgłasza, jak i dla tego, kto potem ma do czynienia z podobnym problemem (oczywiście o ile wątek odpowiednio zostanie zatytułowany, a nie "problemy zwykłego użytkownika"), jak i dla tych, którzy pomóc próbują.
W Twoim przypadku masz problemy co najmniej 2: wadliwe odtwarzanie filmów w VLC w postaci "lekko zniekształconego obrazu" (co samo w sobie nic nie mówi), przy czym problem nie występuje w MPV oraz zniekształcony dźwięk w sound-record-gnome oraz skype.
To teraz zdecyduj się na któryś z nich, zmień tytuł wątku i opisz dokładniej na czym ów problem polega, czy występuje jedynie w danym programie czy w całym systemie, jakie masz środowisko (wersja), jaką wersję ma program, jaka wersja Sparky,, skąd instalowane te programy (repozytorium?), czy problem występuje również w przypadku np. korzystania z appimage, jeśli dokonywałeś jakichś zmian ustawień, to w czym i jakich itd. itp., albowiem to co podałeś do tej pory stwierdza jedynie, że masz jakieś problemy uniemożliwiając nam udzielenie Ci jakiejkolwiek pomocy.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum