Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Komputer po zwarciu w elektryce

Zaczęty przez Wabi, Grudzień 15, 2019, 10:29:08 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Wabi

Nie startuje Lubuntu po zwarciu jakie miałem w elektryce, w czasie którym był włączony komputer. Komputer uruchamia się, ale do momentu w którym mam wybrać czy uruchomić Ubuntu normalnie, czy wykonać test. Gdy cokolwiek wybiorę to na ekranie pojawia się jakby uszkodzona grafika.

pavbaranov

Spróbuj odpalić go z jakiegoś liveiso (pendrive, DVD-ROM - obojętne). Jeśli będziesz miał to samo, to całkiem możliwe, że komputer jest uszkodzony fizycznie.

Wabi

Po kilkunastu próbach uruchomienia ruszył. Dziękuję za zainteresowanie się tematem.

Wabi

Niedługo działał. Po podłączeniu w sklepie informatyk stwierdził, że karta graficzna jest uszkodzona.

LinGruby

Cytat: Wabi w Styczeń 05, 2020, 10:42:11 AM
Po podłączeniu w sklepie informatyk stwierdził, że karta graficzna jest uszkodzona.

no dobrze że tylko karta gorzej by coś jeszcze...

a tak swoją drogą jak byś miał UPS to coś takiego nie miało by miejsca ;)





osobiście mnie nie raz  UPS d... ratował jak jeszcze korzystałem  z blaszaka teraz jak mam lapka to inna sprawa :)
( ͡° ͜ʖ ͡°)  Linux User #592024 System:  spectrwm  Kernel: cachyos-bore-lto
Desktop: twm info: polybar Wm: spectrwm 3.4.1  Dm: lightdm  Distro: CachyOS

pavbaranov

#5
Wystarczy nawet listwa antyprzepięciowa.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum