Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Sterownik modemu wewnętrznego w laptopie Samsung N150+

Zaczęty przez łysy.liberał, Luty 27, 2020, 08:53:43 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

łysy.liberał

Ostatnio przywróciłem do życia rzeczonego netbooka.
Nie nadawał się do użycia, po niezamierzonym i nie cofniętym w porę przejściu na W10. Zamulenie totalne.
Wyczyściłem go i zainstalowałem Lubuntu. Chciałbym jednak mieć możliwość uniezależnienia się od Wifi i wykorzystać jego wewnętrzny modem 3G na kartę SIM.
Przeglądając google sprawa wygląda beznadziejnie, albo nie wiem gdzie szukać.
Ktoś? Coś?

pavbaranov

Po pierwsze zidentyfikuj co to za modem. W zależności od tego jak on jest zamontowany pomocnymi mogą się okazać polecenia lspci, lsusb (najprawdopodobniej jest on na USB nawet jeśli tego nie widzisz jako "typowe gniazdo" tego standardu) oraz inxi (to może wymagać instalacji i winno być w repozytorium). Dobrym pomysłem jest również skorzystanie zarówno ze strony https://linux-hardware.org/ (może już ktoś tam wrzucił Twój komputer) lub przeanalizowanie go we własnym zakresie z pomocą narzędzia hw-probe (pewnie wymaga instalacji).
Jeśli chcesz jakiejkolwiek pomocy, to właśnie te dane mogą być nam również potrzebne.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum