Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Slackware- nowinki

Zaczęty przez hobbysta, Czerwiec 02, 2019, 01:00:14 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pavbaranov

@hobbysta - Z całym szacunkiem, ale kompletnie nie wiesz, o czym mówisz lub mówimy o dwu różnych rzeczach.
1. Tak - kod źródłowy jest dostarczany (przynajmniej przez każdą poważną dystrybucję, która dopełnia wymogów licencyjnych, jeśli licencja np. GPL, tego wymaga) wraz z dystrybucją. Niemniej jednak to, co dostarcza dystrybucja, to jest to kod źródłowy pochodzący od upstreamu. W tym przypadku z download.kde.org (rzadziej z gita). Pokaż mi proszę konkret: gdzie, w którym miejscu deweloperzy Slackware załatali jakąkolwiek dziurę (a jest ich nieco) w oprogramowaniu KDE4/Qt4, które tam jest. By robić poprawki dla porzuconego oprogramowania nie można liczyć na upstream tegoż. Trzeba przejąć kod i samemu robić poprawki. Czy coś takiego jest w Slackware? Jakoś nie widzę.
Zatem Slackware nie dostarcza absolutnie żadnych łatek na krytyczne błędy oprogramowania Qt4 i KDE4. Dostarczał wyłącznie do czasu, do którego to oprogramowanie było wspierane przez upstream. Obecnie jest to jedna wielka dziura, większa od WinXP.
2. "About", to jest wpis, który jest wynikiem pewnych zapisów w kodzie programu. Fakt, nie każda aplikacja z czasów KDE<5 jest obecnie rozwijana, jednakże KDE Applications > 4.14 mają swój kod i są one aktywnie rozwijane. Mniej lub bardziej, niemniej jednak. Zapraszam do lektury kodu na cgit.kde.org, a nie czytanie "About", bo z tego ostatniego absolutnie nic nie wynika.
3. Znam gita KDE dość dokładnie. Jakoś aktywności AlienBoba tam nie zaobserwowałem (chyba, że na te potrzeby stosuje inny nick). Szybkie przelgądnięcie gita AlienBoba jakoś również nie wykazuje jakiejś jego aktywności w zakresie łatania jakichkolwiek rzeczy, które nie są dostarczane przez KDE i jego deweloperów. Zatem skoro "mnóstwo", to ja poproszę o... zaledwie jeden taki przykład.
4. Plasma LTS nie jest odgałęzieniem. Jest wersją Plasma, która ma przedłużone wsparcie. Otrzymuje poprawki do swego wydania przez dłuższy okres czasu od pozostałych wydań. I to jest jakieś rozwiązanie dla dystrybucji wydawniczych, które chcą proponować Plazmę na desktop. Oferują "produkt", który otrzymuje wsparcie od upstreamu. Otrzymuje poprawki, w tym poprawki błędów krytycznych, otrzymuje pewne poprawki w zakresie funkcjonalności i tyle. Podobnie z Qt5 w wersji LTS. Nic tu się nie rozwala, a jeśli uważasz inaczej - to raz jeszcze - masz bardzo małą wiedzę nt. rozwoju oprogramowania od KDE.

rzax666

#31
co to znaczy ze plazma jest ciezka?  miejsce grafiki jest w jadrze!!!!!!!!!! - nawet w tych komicznych mikrojadrach  :o  - moze oto chodzi? bo "technicznie" to przeciez kde bije na glowe "konkurencje" -nawet windowsy i pewnie macosy...

pozaatym kto niby czeka(czy chociazby zauwaza) ze wyszla "nowa" wersja?

Zobacz najnowsze wiadomości na forum