Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Wersja uBlock

Zaczęty przez funn, Grudzień 05, 2019, 03:58:37 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

funn

Hej, może mi ktoś wyjaśnić dlaczego tylko pod Firefox jest wersja uBlock Origin v1.24.2, a w pozostałych przeglądarkach uBlock Origin v1.23.0? Dodam, że na stronach należących do wp, te pozostałe przeglądarki przepuszczają mi reklamy pomimo zainstalowanego tego uBlocka. Czy to wina samego rozszerzenia, czy te przeglądarki oparte o Chromium tak zostały zaprojektowane, aby przepuszczać reklamy? Gdzieś czytałem, że Opera się dogadała z wp i dlatego przepuszcza reklamy należące do wp i jego podstron.  Sprawdzi ktoś z was dla mnie te wersje?

pavbaranov

Zaktualizuj system :)
Wersje dla Chromium/-*: chromium-ublock-origin 1.24.2-1, dla FF: firefox-ublock-origin 1.24.2-1; skąd wersja dla Opery - nie wiem, bo nie widzę takiej (może jest wbudowana; nie używam jej; ale w takim przypadku - z uwagi na brak kodu źródłowego i brak wpływu na niego - nic z tym nie poczniesz).

funn

#2
Mam zaktualizowany system, wersja Chromium Wersja 78.0.3904.108
Wykonałem nawet odświeżenie serwerów reflectorem i nie mam nic nowego do aktualizacji. Kernel najnowszy 5.4.1-arch1-1
sudo reflector --verbose --latest 5 --sort rate --save /etc/pacman.d/mirrorlist

Na stronie z wtyczkami dla Chrome/Chromium przy uBlock Origin też widnieje 1.23
https://chrome.google.com/webstore/detail/ublock-origin/cjpalhdlnbpafiamejdnhcphjbkeiagm?hl=pl

robson75

U mnie na Arch-u są dostępne tylko te wersje

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

lami07

Recepta budowy wspomnianej przez pavbaranova wtyczki do chromium znajduje się w AUR.

https://aur.archlinux.org/packages.php?K=chromium-ublock-origin
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

funn

To teraz się wyjaśniło, wy instalujecie uBlock z AUR dodając odpowiednie repozytoria.

robson75

Cytat: funn w Grudzień 06, 2019, 01:16:31 PM
To teraz się wyjaśniło, wy instalujecie uBlock z AUR dodając odpowiednie repozytoria.
Dodatkowe repozytoria bardzo się przydają, szczególnie te sprawdzone, czyli chaotic-aur oraz archlinuxcn.
Ja np. używam compiz który to dostępny jest w chaotic-aur, to już nie muszę go budować z AUR, tylko updatować z chaotic-aur.

Co do uBlock to też go nie instaluje z rep, tylko jako rozszerzenie przez przeglądarkę, ale ja nie używam Chrome, tylko Firefox oraz Pale Moon.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

Cytat: funn w Grudzień 06, 2019, 01:16:31 PM
To teraz się wyjaśniło, wy instalujecie uBlock z AUR dodając odpowiednie repozytoria.
Tak, na 100% najlepiej instalować cokolwiek z repozytoriów, a nie z różnych stronek.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum