Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja.
Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Autor Wątek: Acer aspire switch 10 - dotykowy.  (Przeczytany 3068 razy)

Offline wmarczyk10

• Newbie
  • *
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Acer aspire switch 10 - dotykowy.
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 05, 2019, 08:31:20 pm »
Skąd wziąć zawartość tego pliku? Wybacz jestem zielony...:(

Offline pavbaranov

• Hero Member
  • Reputacja: +26/-7
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 05, 2019, 08:47:03 pm »
Z karty, na której zainstalowałeś linuksa.

Offline wmarczyk10

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 07, 2019, 10:05:37 am »
Niestety nie moge znaleźć takiego pliku pliku

Offline ciubaka

• Sr. Member
  • Reputacja: +5/-1
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 07, 2019, 10:31:01 am »
Dlaczego nie chcesz sprawdzić na innym komputerze niż acer, czy przygotowany przez ciebie pen z linuxem działa?
Przecież masz drugi komputer z ubuntu, na którym pena wypalałeś.
Najpierw sprawdź czy to w ogóle działa, a dopiero potem czy działa na acerze.
To będzie dla ciebie łatwiejsze niż szukać informacji w plikach, których nie ogarniasz.

Offline wmarczyk10

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 07, 2019, 10:44:07 am »
tutaj nie chodzi o pena tylko o wystartowanie linuxa z karty pamieci a nie z pena. Teraz próbuje zainstalować ubuntu czy to ruszy.

Offline pavbaranov

• Hero Member
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 07, 2019, 10:59:14 am »
Jeśli nie masz w BIOS pozycji umożliwiającej Ci uruchomienie komputera z karty SD, to nie ma znaczenia co na niej zainstalujesz, komputer z takiej karty nie wystartuje. Musisz się z tym pogodzić i np. umieścić sobie drugi system np. na jakimś urządzeniu, które podłączysz przez USB (to prawdopodobnie może być nawet czytnik kart SD, byleby podłączenie było przez USB).

Offline ciubaka

• Sr. Member
  • Reputacja: +5/-1
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 07, 2019, 09:39:39 pm »
Człowieku, to wystartuj go testowo z karty pamięci na komputerze z ubuntu, nie masz tam czytnika? Wytestuj tą kartę pamięci którą przygotowałeś! Zrób to wreszcie ...

Offline wmarczyk10

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 08, 2019, 11:08:40 am »
zainstalowalem systemllinux mint na PENDRIVE i niestety mam dalej takie same możliwości rozuchu w biosie i zadne z nich nie daja mozliwości rozruchu nawwt z pendrive. takze na tym kompie niestety zaddnego innnego systemu sie nie zainstaluje:(

Offline pavbaranov

• Hero Member
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 08, 2019, 11:54:07 am »
Ja już nic nie rozumiem, ale ta rozmowa przypomina niewidomego z głuchym o kolorach. Piszesz:
[CUT]chce wybrać rozruch z karty pamięci. Niestety nie ma takiej możliwości. Sa 4 inne tzn hdd coś tam, usb coś tam.[CUT]
Z powyższego wynika, że Twój BIOS/UEFI, czy co to jest, oferuje co najmniej 4 możliwości startu systemu z jakiegoś nośnika, w tym z HDD oraz z USB.
Nie wiem co to jest "systemlinux mint", ale jeśli wybierzesz właśnie owe USB, dasz mu priorytet, że z tego ma się uruchamiać, a pendrive został prawidłowo przygotowany (do sprawdzenia na innym komputerze), to ma się z tego USB (czyt. pendrive'a) uruchomić. Jeśli się nie uruchamia "systemlinux mint", to sprawdź z innym, poprawnie przygotowanym nośnikiem. W przypadku wszelkich ubuntupochodnych prawdopodobnie możesz skorzystać z intuicyjnego narzędzia jakim jest unetbootin. W przypadku każdego linuksa z jego poziomu prawdopodobnie każdy nośnik możesz stworzyć wpisując:
sudo dd if=/ścieżka/do/liveiso of=/dev/sdX bs=4M && syncgdzie X w sdX jest literą pod jaką zgłasza Ci się napęd pendrive'a po jego włożeniu do gniazda i wydaniu komendy:
lsusbJeśli podejrzewasz, że Acer Aspire ma zablokowaną możliwość uruchomienia jakiegokolwiek innego systemu niż MS, to zadaj pytanie Acerowi.
Tutaj: https://community.acer.com/en/discussion/537679/is-it-possible-for-an-acer-aspire-switch-10-to-boot-on-linux masz jeszcze kłopoty innych osób, które próbowały uruchomienia tam linuksa. Może będzie przydatne. Ogólnie - szukaj po tym forum, bo jeśli to jest jakaś dziwna specyfikacja tego akurat urządzenia, to prędzej osoby siedzące na Acerze cokolwiek Ci pomogą.

Offline TataPingu

• Hero Member
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 08, 2019, 12:59:26 pm »
Ja już nic nie rozumiem, ale ta rozmowa przypomina niewidomego z głuchym o kolorach

On po prostu nie sformatował odpowiednio nośnika na którym chciałby zainstalować i z którego chciałby startować linuksa...
- by w biosie "pojawiła się" możliwość startu tego nośnika musi znajdować się tam partycja EFI (sformatowana na FAT32)...

Offline pavbaranov

• Hero Member
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 08, 2019, 01:44:08 pm »
No cały problem zaczyna się sprowadzać do pytań, na które @wmarczyk10 nie bardzo chce udzielić odpowiedzi.

Offline wmarczyk10

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 10, 2019, 10:51:51 am »
Witam, udzielam informacji na pytania. Ewentualnie mam problem z pytaniami na które nie znam odpowiedzi:(

Offline pavbaranov

• Hero Member
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 10, 2019, 12:16:56 pm »
Tak sobie, bowiem w dalszym ciągu musimy sobie wyobrażać co i jak robisz. Odpowiedzi choćby na pytania z: https://forum.linuxiarze.pl/index.php/topic,3826.msg23329.html#msg23329 w zasadzie nie ma (część wynika z jakichś innych postów, ale część).

Offline wmarczyk10

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 10, 2019, 10:21:06 pm »
1. Jak zainstalowałeś tego linuksa na karcie SD?
2. Jakiego linuksa?
3. Co robisz, aby uruchomić komputer z karty SD?
4. Czy Win10 zamknąłeś "do końca", czy tylko jak to domyślnie tu wygląda, wyłącznie komputer zahibernowałeś?

1- zainstalowałem z użyciem programu: universal usb installer
2-Linux Mint pobrany z Tej strony
3-Wchodze w bios przez F2 i mam do wyboru 4 rzeczy: Network Book IPV 4, Windows Boot Manager, USB CD - ROM, USB HDD (Próbowałem wszystkich 4 możliwości i niestety ani razu nie uruchomił się linux,, tylko ciągle windows
4- Zamknąłem do końca, hibernowałem, usypiałem Uruchamiałem ponownie. Wszystko i nie dało to zadnego rezultatu

Następnie chciałem użyc nawet pen drive do wystartowania z linuxem  ale dalej to samo, przy wyborze każdej z tych opcji uruchamia się windows 10:(

Offline pavbaranov

• Hero Member
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 10, 2019, 11:11:23 pm »
Jeśli się nie mylę, to masz jeszcze Ubuntu. Spróbuj zrobić tego pena albo przez unetbootin albo poprzez: dd if=/ścieżka/do/iso of=/dev/sdX && sync X to litera, pod którą Ci się zgłosi pendrive w /dev/sdX.
Przy starcie wybierasz USB CD-ROM lub USB HDD (raczej to pierwsze).

Nie wiem co to "Ta" strona, zatem pobierasz dystrybucję zawsze z oficjalnej strony i dodatkowo sprawdzasz sumy kontrolne. Z Windows masz wyjść do końca.