Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Acer aspire switch 10 - dotykowy

Zaczęty przez wmarczyk10, Listopad 27, 2019, 09:05:26 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

wmarczyk10

Skąd wziąć zawartość tego pliku? Wybacz jestem zielony...:(
*Link Removed*

pavbaranov

Z karty, na której zainstalowałeś linuksa.

wmarczyk10

Niestety nie moge znaleźć takiego pliku pliku
*Link Removed*

ciubaka

Dlaczego nie chcesz sprawdzić na innym komputerze niż acer, czy przygotowany przez ciebie pen z linuxem działa?
Przecież masz drugi komputer z ubuntu, na którym pena wypalałeś.
Najpierw sprawdź czy to w ogóle działa, a dopiero potem czy działa na acerze.
To będzie dla ciebie łatwiejsze niż szukać informacji w plikach, których nie ogarniasz.

wmarczyk10

tutaj nie chodzi o pena tylko o wystartowanie linuxa z karty pamieci a nie z pena. Teraz próbuje zainstalować ubuntu czy to ruszy.
*Link Removed*

pavbaranov

Jeśli nie masz w BIOS pozycji umożliwiającej Ci uruchomienie komputera z karty SD, to nie ma znaczenia co na niej zainstalujesz, komputer z takiej karty nie wystartuje. Musisz się z tym pogodzić i np. umieścić sobie drugi system np. na jakimś urządzeniu, które podłączysz przez USB (to prawdopodobnie może być nawet czytnik kart SD, byleby podłączenie było przez USB).

ciubaka

Człowieku, to wystartuj go testowo z karty pamięci na komputerze z ubuntu, nie masz tam czytnika? Wytestuj tą kartę pamięci którą przygotowałeś! Zrób to wreszcie ...

wmarczyk10

zainstalowalem systemllinux mint na PENDRIVE i niestety mam dalej takie same możliwości rozuchu w biosie i zadne z nich nie daja mozliwości rozruchu nawwt z pendrive. takze na tym kompie niestety zaddnego innnego systemu sie nie zainstaluje:(
*Link Removed*

pavbaranov

Ja już nic nie rozumiem, ale ta rozmowa przypomina niewidomego z głuchym o kolorach. Piszesz:
Cytat: wmarczyk10 w Grudzień 05, 2019, 06:40:49 PM
[CUT]chce wybrać rozruch z karty pamięci. Niestety nie ma takiej możliwości. Sa 4 inne tzn hdd coś tam, usb coś tam.[CUT]
Z powyższego wynika, że Twój BIOS/UEFI, czy co to jest, oferuje co najmniej 4 możliwości startu systemu z jakiegoś nośnika, w tym z HDD oraz z USB.
Nie wiem co to jest "systemlinux mint", ale jeśli wybierzesz właśnie owe USB, dasz mu priorytet, że z tego ma się uruchamiać, a pendrive został prawidłowo przygotowany (do sprawdzenia na innym komputerze), to ma się z tego USB (czyt. pendrive'a) uruchomić. Jeśli się nie uruchamia "systemlinux mint", to sprawdź z innym, poprawnie przygotowanym nośnikiem. W przypadku wszelkich ubuntupochodnych prawdopodobnie możesz skorzystać z intuicyjnego narzędzia jakim jest unetbootin. W przypadku każdego linuksa z jego poziomu prawdopodobnie każdy nośnik możesz stworzyć wpisując:
sudo dd if=/ścieżka/do/liveiso of=/dev/sdX bs=4M && sync
gdzie X w sdX jest literą pod jaką zgłasza Ci się napęd pendrive'a po jego włożeniu do gniazda i wydaniu komendy:
lsusb
Jeśli podejrzewasz, że Acer Aspire ma zablokowaną możliwość uruchomienia jakiegokolwiek innego systemu niż MS, to zadaj pytanie Acerowi.
Tutaj: https://community.acer.com/en/discussion/537679/is-it-possible-for-an-acer-aspire-switch-10-to-boot-on-linux masz jeszcze kłopoty innych osób, które próbowały uruchomienia tam linuksa. Może będzie przydatne. Ogólnie - szukaj po tym forum, bo jeśli to jest jakaś dziwna specyfikacja tego akurat urządzenia, to prędzej osoby siedzące na Acerze cokolwiek Ci pomogą.

TataPingu

Cytat: pavbaranov w Grudzień 08, 2019, 11:54:07 AM
Ja już nic nie rozumiem, ale ta rozmowa przypomina niewidomego z głuchym o kolorach

On po prostu nie sformatował odpowiednio nośnika na którym chciałby zainstalować i z którego chciałby startować linuksa...
- by w biosie "pojawiła się" możliwość startu tego nośnika musi znajdować się tam partycja EFI (sformatowana na FAT32)...

pavbaranov

No cały problem zaczyna się sprowadzać do pytań, na które @wmarczyk10 nie bardzo chce udzielić odpowiedzi.

wmarczyk10

Witam, udzielam informacji na pytania. Ewentualnie mam problem z pytaniami na które nie znam odpowiedzi:(
*Link Removed*

pavbaranov

Tak sobie, bowiem w dalszym ciągu musimy sobie wyobrażać co i jak robisz. Odpowiedzi choćby na pytania z: https://forum.linuxiarze.pl/index.php/topic,3826.msg23329.html#msg23329 w zasadzie nie ma (część wynika z jakichś innych postów, ale część).

wmarczyk10

1. Jak zainstalowałeś tego linuksa na karcie SD?
2. Jakiego linuksa?
3. Co robisz, aby uruchomić komputer z karty SD?
4. Czy Win10 zamknąłeś "do końca", czy tylko jak to domyślnie tu wygląda, wyłącznie komputer zahibernowałeś?

1- zainstalowałem z użyciem programu: universal usb installer
2-Linux Mint pobrany z Tej strony
3-Wchodze w bios przez F2 i mam do wyboru 4 rzeczy: Network Book IPV 4, Windows Boot Manager, USB CD - ROM, USB HDD (Próbowałem wszystkich 4 możliwości i niestety ani razu nie uruchomił się linux,, tylko ciągle windows
4- Zamknąłem do końca, hibernowałem, usypiałem Uruchamiałem ponownie. Wszystko i nie dało to zadnego rezultatu

Następnie chciałem użyc nawet pen drive do wystartowania z linuxem  ale dalej to samo, przy wyborze każdej z tych opcji uruchamia się windows 10:(
*Link Removed*

pavbaranov

Jeśli się nie mylę, to masz jeszcze Ubuntu. Spróbuj zrobić tego pena albo przez unetbootin albo poprzez: dd if=/ścieżka/do/iso of=/dev/sdX && sync X to litera, pod którą Ci się zgłosi pendrive w /dev/sdX.
Przy starcie wybierasz USB CD-ROM lub USB HDD (raczej to pierwsze).

Nie wiem co to "Ta" strona, zatem pobierasz dystrybucję zawsze z oficjalnej strony i dodatkowo sprawdzasz sumy kontrolne. Z Windows masz wyjść do końca.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum