Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Acer aspire switch 10 - dotykowy

Zaczęty przez wmarczyk10, Listopad 27, 2019, 09:05:26 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

ciubaka

Ja powtórzę po raz trzeci i ostatni . Potem odpadam. Spróbuj odpalić tego minta z karty sd na komputerze z ubuntu. I zobaczysz, czy dobrze go zainstalowałeś. Jak ruszy - to dobrze,  wina jest po stronie acera, inny poziom dalszej zabawy. Jak nie ruszy/nie zobaczy tej karty, to znaczy że nie przygotowałeś minta, tylko ci się wydaje że go tam masz zainstalowanego.  Koniec i kropka, łatwiej nie można.

Artur35

#46
Witam
Ja mam 10 letniego toschibe portege 13 cali dotykowy  i najlepiej na nim chodzi Antix 18. mx linux, i pop os  oraz ubuntu
. mam tez nowego hp envy 13 cali dotykowy  na nim wszystkie chodzą
jesli chodzi o dotyk to najlepiej sprawuja sie systemy ubuntu podobne oraz te o parte na pulpicie gnome
jesli chodzi o inne pulpity to trzeba tylko doinstalowac z programów klawiature wirtualną zawsze jakas jest najczesciej minboard  któr\ą polecam ale tez sa inne
Tak że nie trzeba doinstalowywac zadnych sterowników system sam wykrywa przy instalacji albo po aktualizcji systemu linux
tylko te linux jak pupy  i te lekkie przeznaczone tylko do netu o małej pojemnosci systemu np  { 50 - 20 mb) nie wykrywają pulpitu 
przepraszam za pismao

Edit
jeszcze jedno najlepiej linuxa  używać z pendrive  niż z karty sd   jeśli sie ma mały dysk  ponieważ karta może sie zbytnio nagrzewać przy dużym obciążeniu  i może mulic
balenaEtcher-Portable-1.5.57 polecam ten program do windowsa  do nagrywania  linuxa na pendrive najprostszy i nie trzeba instalować tak jak rufusa

W biosie  lub uefi nie ma możliwości  wystartowanie z karty sd tylko  usb . dysk, cdrom,  po za tym  w uefi trzeba przestawić security na enable tzn zezwolic na start innym systemom

Manjaro Gnome też bardzo szybko chodzi na dotykowym ekranie

Zobacz najnowsze wiadomości na forum