Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Antixa 21 Wifi

Zaczęty przez Magnez, Luty 15, 2024, 02:13:14 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Magnez

Witam,
Używam Antixa 21 na takim moim zabytku Lenovo IdeaPad s10-2 (atom n270 32bit i 1gb ramu). Co jakiś czas znika mi karta Wifi i polaczenie. Na szczęście  karta działa bo mam na `kalkulatorze` windę i q4os i tam działa wifi.
Może coś doradzicie. Mam wrażenie że czasami jakby sterownik się wysypywał. Wiem że są 2 aplikacje do zarządzania połączeniem ale tej drugiej nie umiem skonfigurować.
Karta to Broadcom 802.11g ( taka pokazuje na windzie)
Załadowane sterowniki które zczytałem z Antixa jak działa: wl; r8169; mii; fjes
Zablokowane sterowniki Broadcom: b43;b43legacy; b44; bcma; brcm80211; brcmsmac; ssb.
Próbowałem komendy która restartuje program do wifi ale to nie pomaga.
Pozdrawiam.

linux4ever

Doinstaluj connman manager i ustaw tam enable wifi  musisz też zaaktualizować system przez połączenie usb to nazywa się usb tehering czyli dane komórkowe przez telefon

Powinnny się zaktualizować wtedy też sterowniki jeśli nie  to postępuj według tych kroków:

https://www.antixforum.com/forums/topic/fix-broadcom-b43-problems/

https://www.antixforum.com/forums/topic/antix-vs-debian-installing-broadcom-b43-drivers/

Tyle.

"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

Magnez

Dzięki za odpowiedź, na razie działa mi to ale nie wiem jak długo. Mam ten program Connman ale to ona czasmai jakby nie widział ani karty ani połączenia. Możliwe że sama karta by się wieszała? Pozdrawiam.

Albedo 0.64

Witaj. Miałem dwa laptopy Acer z kartami sieciowymi Broadcom i spotkałem się z takimi problemami. Z tymi sprzętami najlepiej radziły sobie dystrybucje z rodziny Ubuntu, zapewne była to kwestia implementacji sterowników. Mam jeszcze sprawnego Acera Aspire z taką kartą z zainstalowanym MX-23. Na tym kompie problemy z wifi Broadcoma skończyły się w MX-21 z kernelami od 5.15 wzwyż. Wiem że masz staruszka 32 bit ale spróbuj zainstalować kernel 5.15 lub nowszy jeśli to możliwe.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum