Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Instalacja Ubuntu 16.04.6 na Virtual Boxie "staje" w miejscu.

Zaczęty przez greenbanzai, Listopad 22, 2019, 08:54:47 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

greenbanzai

Mam problem z odpaleniem Ubuntu na Virtual Boxie. Używam Windows 10. W VB tworzę nową maszynę, montuję swój obraz płyty o nazwie ubuntu-mate-16.04.6-desktop-i386, po czym uruchamiam ją. Po tym jak pojawia się taki szaro-brązowy ekran z białym napisem Ubuntu MATE na środku i 4 kropkami pod nim, przez chwilę wszystko się mieli, po czym kolejne kropki przestają się podświetlać jakby instalacja stanęła. Nie wiem co jest grane, próbowałem już różnych opcji konfiguracji maszyny, ale za każdym razem jest to samo. Nie wiem co mam w tej sytuacji zrobić.

pavbaranov

Po Twoim opisie nic nie wiemy również. O ile wiem, to VB tworzy jakieś logi - coś z nich wynika? Inne iso uruchamia się? Spróbuj z jakimś obrazem stąd: https://www.osboxes.org/virtualbox-images/

greenbanzai

@pavbaranov skąd wziąć te logi? Jeśli to pomoże mogę dostarczyć screeny jeśli ktoś w ogóle będzie chciał je obejrzeć..

pavbaranov

#3
Nie wiem. Nie jestem użytkownikiem Windows.
I nie daj boże screeny.

gosc

Spróbuj też uruchomić w trybie failsafe, czy jak to się nazywa, pozycja do wyboru w grubmenu na etapie uruchamiania systemu.

TataPingu

Cytat: greenbanzai w Listopad 22, 2019, 08:54:47 PM
Nie wiem co jest grane, próbowałem już różnych opcji konfiguracji maszyny

Tutaj szukaj przyczyny...
- musisz prawidłowo skonfiogurować VB (VirtualBox)...

Nie znam co prawda, dobrze ani windy, tym bardziej 10-ki, ani VB pod windę, ale przypuszczam, że konfiguracja wygląda podobnie, jak w VB dla linuksa...
Weź pod uwagę, że chcesz zainstalować dystro Ubuntu 32 bity, więc i tak musisz nastawić VB (dla 32-bitowego systemu).
Poza tym, dlaczego chcesz instalować starą wersję ?
Lepiej zainstalować już 18.4_LTS, to raz, a dwa popróbuj z innymi dystrybucjami, niż z Ubuntu...
- np. taki SPARKY instaluje się bardzo dobrze na wirtualce...

pavbaranov

#6
Jeszcze jedno mi przychodzi do łba:
Cytat: greenbanzai w Listopad 22, 2019, 08:54:47 PM
(...) jak pojawia się taki szaro-brązowy ekran z białym napisem Ubuntu MATE na środku i 4 kropkami pod nim, przez chwilę wszystko się mieli, po czym kolejne kropki przestają się podświetlać (...)
Wejdź zatem w opcje i jeśli pamiętam możesz tam usunąć wszelkie quiet, splash, plymouth itp. (cokolwiek to jest co przesłania informacje z kernela), które powodują, że wyświetlany jest ów graficzny ekran (może ktoś lepiej obeznany z Ubu będzie w stanie powiedzieć co dokładnie trzeba usunąć). Jeśli Ci się uda - podaj informację na czym to wisi.
Dodatkowo - jakie masz GPU?

I jeszcze jedno. Ubuntu to jest liveiso, można je wystartować, używać, bez instalowania. Czy zatem jeśli uruchomisz komputer z nośnika z Ubuntu również wczytywanie się systemu staje w tym samym miejscu?

Jakiego liveiso używasz? Ze strony Ubuntu? Sprawdzone sumy kontrolne? Z jakiego nośnika to startujesz? Jeśli to jakiś pendrive, to jak został i czym przygotowany?

greenbanzai

Chciałbym poinformować, ze rozwiązałem problem. Miałem w biosie wyłączoną wirtualizację. Po zmianie ustawienia śmiga.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum