Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Komendy, pomoc przy Ubuntu

Zaczęty przez dayashita23, Listopad 18, 2019, 07:11:08 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

dayashita23

Posiada najnowszą wersję Ubuntu czyli 18.04.3 LTS. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnic w czym ten system jest lepszy od Windows 8 i co mogę zrobić na Linuksie czego na Windzie jest prawie niemożliwe itd?

pavbaranov

Nie. Nikt Ci tego nie wyjaśni, bo zacznie się filozofia nt. wyższości świąt wielkiej nocy nad bożego narodzenia, albo odwrotnie. Nie potrzebujesz mieć lina - nie używaj. Mierzi Cię win - szukaj alternatyw, jak np. linuksa.

MSki

Ale Kol. dayashita23 może poczytać, a sądzę, że nie czytał, skoro zadaje tego typu pytania;
http://informatyka.2ap.pl/ftp/technik_inf/linux/podr/ubuntu_podr%C4%99cznik.pdf
Jedna z najważniejszych różnic pomiędzy Linuksem, a Windowsem polega na tym, że pracując na Linuksie jest się jego właścicielem, a tym samym, jest się pełnoprawnym właścicielem urządzenia, na którym dana wersja Linuksa jest zainstalowana.
Mając zainstalowany na urządzeniu Windows, jest się jedynie takim samym użytkownikiem, jak lizingowanego/wypożyczonego auta.
Na pytanie - " i co mogę zrobić na Linuksie czego na Windzie jest prawie niemożliwe itd?" - odpowiedzi nikt tu Koledze nie udzieli, gdyż nikt nie wie, co Kolega zamierza robić na Linuksie.

TataPingu

#3
Cytat: dayashita23 w Listopad 18, 2019, 07:11:08 PM
Czy ktoś mógłby mi wyjaśnic w czym ten system jest lepszy od Windows 8

A kto Ci to powiedział ?
- winda jest wspaniała, zostań przy niej...

My (linuksiarze), jesteśmy po prostu masochistami i dlatego męczymy się z tym badziewiemmm

Cytat: dayashita23 w Listopad 18, 2019, 07:11:08 PM
i co mogę zrobić na Linuksie czego na Windzie jest prawie niemożliwe itd?

Niczego nie da się zrobić, szkoda Twojego czasu...

UDYT
Głupie pytania, takie same odpowiedzi...
- coś na zasadzie: " a co lepszego można robić Audikiem, jak Fiatem?"

ciubaka

Użytkuj Ubuntu i ciesz się wolnym oprogramowaniem. I tyle.

kszyhus

Nie trzeba mówić tsza, lecz tsza mówić trzeba.

dayashita23

Nie musicie mi dogryzać... chciałem tylko poznać więcej możliwości podczas korzystania z Ubuntu.. ale dzieki za link napewno przeczytam :)

ciubaka

Ja nie dogryzam. Ubuntu.pl to bardzo dobre forum, warto poczytać.

MSki

dayashita23 - nikt Ci nie próbuje dogryzać, ale skoro jesteś na tym Forum (i bardzo dobrze), to na pewno już o Linuksie gdzieś czytałeś, lub słyszałeś i dlatego wiesz, że GNU/Linux prezentuje sobą zupełnie inną koncepcję podejścia do świata, a co za tym idzie, do użytkownika końcowego.. i długo by można na ten temat pisać.
Windows ma kod zamknięty, znany producentom i "furtki" tzw. backdoory, za pomocą których takie agencje jak np. NSA mogą Cię szpiegować.
Linux ma kod otwarty, a wiec każdy może sprawdzić, czy nie są tam zaimplementowane jakieś elementy szpiegujące i mając wiedzę, możesz ten kod dowolnie modyfikować i dzielić się tą wiedzą z całym światem linuksowym.. to tak pokrótce i od strony technicznej wygląda.. temat również szeroki.
Wiele programów występuje dla obu "systemów", nawet od taką samą nazwą, a piszę systemów w cudzysłowu, gdyż biorę pod uwagę Windowsa i Ubuntu, którego masz zamiar instalować na dysku.
I znów, długo by pisać.. jakie programy, na jaki system(?).. ale może ułatwię Ci nieco sprawę, wklejając poniższy link;
https://github.com/qarmin/Rewelacyjne-OpenSource#dodatki-do-przegl%C4%85darki

ps.
A na temat Ubuntu 18.04.3 LTS jest bardzo dużo filmików na YT, na których pokazano, jak w dość prosty sposób zmienić wiele rzeczy tak, aby być zadowolonym z obsługi użytkowania tego "systemu".

Zobacz najnowsze wiadomości na forum