Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Co skopano w Debianie 10/10.1 ?

Zaczęty przez maksior88, Listopad 16, 2019, 12:28:07 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

maksior88

Testowałem Debiana 9.8/9.9 w wersji Live jak i zainstalowanego na zewnętrznym dysku USB i chodziło wszystko idealnie. Jak wyszła wersja 10 (później 10.1) postanowiłem zainstalować ją na dysku wewnętrznym SSD. I tu zaczęły się problemy. Kursor myszy na ekranie chodzi płynnie dopóki nie napotka jakiegoś obiektu. Jedno przyciśnięcie na klawiaturze wypisuje mi ok. 20 znaków - przez to nie mam dostępu do konsoli i logów aby sprawdzić co się dzieje. Uruchamiane programy ogólnie tną się. Dla pewności przetestowałem wersję 10.1 Live a i jest to samo. Sprawdziłem też inne dystrybucje - Fedorę, Minta i Ubuntu - działają prawidłowo. Przejrzałem Debian 10 release-notes.pl.pdf a także googlowałem i nic pomocnego nie znalazłem.
Konfiguracja (sprzęt niepodkręcany):
płyta Gigabyte Gaming-K3 Z270 + Intel i7-7700K
64 GB RAM 3000 MHz
M2/SSD 512GB Samsung 960 Pro (Windows 10)
Intel SSD  240 GB (Debian 10.1)
HDD WD Black 8 TB (Dane)
Nvidia GTX 1070
Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym problemem?

pavbaranov

Ja absolutnie nie, ale stawiam na wadliwie skonfigurowaną/zainstalowaną grafikę. Przy okazji - ona jest hybrydowa?

maksior88

#2
Normalna karta Asusa (grafika "integra" wyłączona w BIOSie/UEFI) - nie mogłem grzebać w konfiguracji bo klawiatura źle działała (więc to nie tylko grafika). Dlaczego w "starym" Debianie jest wszystko OK?.  Będę jeszcze próbował instalować 9.9 i  zrobić upgrade.

P.S. Stawiam na wadliwą obsługę portów USB

pavbaranov

W takim razie - zgłoś błąd na bugs Debiana. I będzie śmiesznie :)

gosc

Uruchom w trybie rescue, będziesz być może mógł normalnie pracować w trybie tekstowym, co pozwoli na analizę problemu.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum