Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Z Antergosa na Arch-a

Zaczęty przez Piejanto, Wrzesień 22, 2019, 01:36:37 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pavbaranov

Nie, to nie o to chodzi. Nie wiem gdzie "teraz mam włączone". Coś takiego jak plymouth-theme-antergos to jest wystrój dla plymouth, z którego ten ostatni korzysta. Jest też zależnością pierwszego. Mając system skonfigurowany pod plymouth może on korzystać z tego tematu. Może z innego. Kwestia jest czy korzystasz w ogóle z plymouth, czy też nie. Jeśli pamiętam, to - nie od początku - Antergos z niego korzystał, a zatem plik mkinitcpio.conf był nieco inaczej robiony niż w Archu. Jeśli pojawiają Ci się informacje o kolejnych rzeczach przez kernel wykonywanych przy starcie, to prawdopodobnie z niego nie korzystasz (tj. nie znam takiego tematu plymoutha, który by to robił, ale ja z niego nie korzystam). Teraz do rzeczy.
Jeśli odinstalujesz plymouth-theme-antergos to jeśli on jest ustawiony jako temat plymouth, to się pogubi (co nie będzie skutkować brakiem możliwości startu, ale wypluje błąd). Nie chce mi się rozpisywać dłużej. Po prostu Twoja decyzja: chcesz używać plymouth (on wygląda tak: https://www.youtube.com/watch?v=N7iGvHMvd4Q - przykład z Debiana, bo krótki), zatem zostawiamy jak jest. Chcesz go usunąć - załóż nowy wątek (najlepiej), albo poczekaj do przyszłego tygodnia, to wówczas opiszę w tutorialu jak to zrobić (wcześniej będzie tu w przypadku nowego wątku).

Piejanto

pavbaranov
OK
Zaczekam do przyszłego tygodnia, a może nawet dłużej, bo mi się zaczęło spiętrzać.
Na razie wszystko chodzi pięknie.
Dzięki

Piejanto

pavbaranov
Jest OK. Arch mi śmiga pięknie, ale pozostał drobiazg: podczas ładowania systemu pokazuje mi się jeszcze plansza Antergosa.
W sumie mi ona nie przeszkadza, bo jest ładna, ale obawiam się, że może się coś zmienić i wówczas coś się pokomplikuje.
Proszę Cię o pomoc w sprawie sposobu zamiany planszy Antergosa, na planszę Archa.
Z góry dziękuję.
Pozrdowienia.

pavbaranov

Nie mam pojęcia co to jest "plansza Antergosa". Może to być albo jakiś temat dla GRUB, albo ów Plymouth. Obie sytuacje w tym wątku już omówiliśmy.

Piejanto

Myślę, że chodzi o GRUB. Tzn. gdy włączam kompa, pokazuje mi, że się będzie ładował ANTERGOS. Jest to niezależne od Plymouth.
Po tej informacji pokazuje się czarny ekran i lecą wersy ładowanych programów.

pavbaranov

Przeglądnij ten wątek. Tło dla GRUBa to jest to co widzisz w chwili, gdy się pojawia. Ogólnie - obojętne. Jeśli chcesz/potrzebujesz - zrób wątek nt. jak robić tło w GRUB.

Piejanto

OK. to chyba nie będę się tym zajmował, gdyż aż takim estetą nie jestem, że musi mi się wszystko zgadzać. Ważne, żeby działało.
Jako nowy wątek puściłem "Pierwsze wierzgnięcie Archa".
To zdercydowanie ważniejsze, bo chodzi o aktualizację.
Dzięki.

PS. Teraz mi łatwiej, gdyż wstawili mi nową soczewkę do oka.

lami07

Temat wyczerpany ? Zamykamy? Jeśli tak proszę oznaczyć wątek jako [ROZWIĄZANY]
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

Zobacz najnowsze wiadomości na forum