Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Remastering przez sparkybackup-sys nie tworzy bootoalnych iso

Zaczęty przez mp3playerfan, Październik 19, 2019, 07:53:11 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

mp3playerfan

Cześć
Od wczoraj probuje zrobić bootowalny pendrive z systemu ktory dziala i jest po upgradzie via apt-get dist-upgrade.
Tworze iso przez sparkybackup dist albo gui, wrzucam na pendrive przez sparky-live-usb-creator  czy też unetbootin, dd if=sparkylinux.iso of=/dev/sdb oflag=direct bs=1048576
Niestety po stworzeniu tego pendrive system nie bootuje sie z tego pendriva.
Probowalem kilku pendrivow, nagrywalem iso na innym komputerze - niestety bez sukcesu.
Może ktoś pomóc w tym temacie?
Bardzo by mi się przydała ta funkcja.
Pozdrawiam

robson75

Mój pendrak to sdb1, sprawdź dokładnie jak jest na Twoim.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

mp3playerfan


robson75

Podczas wypalania obrazu ISO na pena przez dd daje taką komendę
dd if=obraz.iso of=/dev/sdb1 bs=4M && sync
jako root, a nie jako zwykły użytkownik, i tym sposobem zawsze tworze bootowalnego pena, i wszystko działa jak należy.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavroo

Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

mp3playerfan


pavroo

Masz zainstalowane 3 jądra:
Kernels installed info:
vmlinuz-5.2.0-2-amd64
vmlinuz-5.2.0-3-amd64
vmlinuz-5.3.7-sparky-amd64

a system działa na sparkowym:
DEBUG: Machine info:
Linux jurek-test1 5.3.7-sparky-amd64

Nie zawsze sparkowe jądro sprawdza się prawidłowo w systemie live, proponuję uruchomić maszyną na jądrze debianowym (które będzie domyślne działało w live) i utworzyć obraz iso jeszcze raz.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

mp3playerfan

To nie to.
Na poczatku odpalilem sparkybackup na 2019.09   LXQt 64bit
(x86_64/amd64) na czystym systemie bez upgradu i było to samo.
Sprawdź może u Ciebie tą wersję o której mówie i może faktycznie jest jakiś problem.
Btw, mam Bios nie UEFI.
Pozdrawiam

Zobacz najnowsze wiadomości na forum