Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Brak dzwieku/sterownikow dzwieku, niedziałające multimedia

Zaczęty przez taq7789, Październik 10, 2019, 12:58:04 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

taq7789

Witam, przeszedlem z windowsa 10 na którym dzwiek działał na ubuntu i po kilku dniach walki zwracam się z pytaniem do Was.. Laptop jakby nie widzi w ogóle karty dzwiekowej, probowałem chyba juz wszystkiego. Ponadto nie działają żadne multimedia, przeszukałem cały internet i bez skutku..



pavbaranov

Nie mam już Ubuntu od lat - niech się ktoś wypowie kto ten system lepiej zna - ale możesz spróbować np. porad stąd: https://itsfoss.com/fix-sound-ubuntu-1304-quick-tip/. Pamiętaj jednak o zapamiętaniu wprowadzanych zmian (tych "z palca") i - jeśli się nie uda - przywróceniu poprzednich ustawień.

PomPom

Jaki to laptop? Możliwe, że to jedna z tych budżetówek, która wymaga specjalnej troski.
Przy instalacji wybrałeś instalację sterowników niewolnych (w opisie tam było, że kodeki licencjonowane, itp.)?
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum