Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jak połączyć głośnik bluetooth z Lubuntu?

Zaczęty przez Wabi, Sierpień 11, 2019, 11:01:21 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Wabi

Mam sparowane z adapterem, ale do połączenia pisze, żeby ustawić w audio, a tam nie ma takiej możliwości. Co należy zrobić?

pavbaranov

No to ustaw audio :) Taka odpowiedź, jakie pytanie :)
Poważnie, to sprawdź sobie ustawienia w jakimś mikserze audio, czy nie masz wyciszonego dźwięku itp. Sprawdź też, czy dźwiek nie jest "sprzętowo" (klawiszem) wyłączony w komputerze.

Wabi

W ustawieniach dźwięku mam tylko głośniki z kabla i stamtąd idzie dźwięk. Nie mam do wyboru innego głośnika bluetooth.

pavbaranov

Jeśli się nie mylę, to stąd winny być obsługiwane głośniki niezależnie od podłączenia.
Sprawdź może w alsamixer.

TataPingu

Nie wiem jakiego oprogramowania do obsługi bluetooth używa lubuntu, ale wgraj sobie Bluemana
sudo apt-get install blueman
i w ustawieniach zaktywuj opcję "Headset"...

Wabi

Wreszcie mi się udało to zrobić. Nikt mi dobrze nie doradził. Odparowałem urządzenie za pomocą Bluemana, bo trzeba to było sparować przez Blueman-manager i wybrać audio, a ja zrobiłem to przy pomocy ikony Blluemana w dolnym pasku, chyba Blueman Adapters.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum