Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Wasze screeny z pulpitu :)

Zaczęty przez sovtware, Październik 28, 2013, 04:01:50 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

melis

Cytat: microsofter w Marzec 19, 2023, 11:25:52 AMsystemy enterprise, jak Solaris, HP-UX, ale także Windows Server, w których na pierwszym miejscu jest stabilność i bezawaryjność, rzadko poddawane są takim modyfikacjom.
Trudno z tym dyskutować, ale jednocześnie moim zdaniem, to dość dosadna odpowiedź na Twoje kłopoty ;) Nie jestem żadnym power userem, ale nie przeszkadza mi to stwierdzać, że wszystko jest do zrobienia .

melis


MSki


linux4ever

"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

CDeB



Debian Bookworm / Cinnamon / Prywatny laptop do codziennego użytku.
Bo, jak się okazuje, kolorowy pejzaż utkany z pragnień, który tworzymy w głowie, natychmiastowo może zostać zamazany kleksem rozczarowania.

linux4ever

"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

robson75

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

microsofter

Moja uniksowa rodzina właśnie powiększyła się. Tak wygląda ,,pulpit" nowego komputera:



Zbudowałem sobie własny NAS (muszę jeszcze poskładać wszystko w obudowę). Ponieważ podstawową funkcją NAS jest bezpieczne przechowywanie plików, postawiłem na ZFS, a jako system wybrałem Oracle Solaris 11. Pulpitu nie ma wcale, gdyż zainstalowałem go bez GUI:



Pisałem już tyle o zaletach Solarisa, że nie będę zakładał osobnego tematu (najwyższy poziom bezpieczeństwa, zaawansowane możliwości niedostępne w Windows i Linuxie, nie zabiera tyle zasobów co Linux, i wiele innych). Tym sposobem mam już dwa Solarisy, starszy na desktopie i nowszy jako NAS:



Wśród wielu nowości tej wersji, jest obligatoryjna instalacja systemu na ZFS. Nawet nie ma tradycyjnego swapu, za swap służy ZFS Zvol:



Zwykły OS jako NAS nie oferuje przyjaznego interfejsu do zdalnej konfiguracji, jaki mają np. FreeNAS czy Windows Home Server. Jednak po kilku latach na Unixie, z dokumentacją Suna/Oracle pod ręką, każdy uniksowiec powinien poradzić sobie z administracją przez terminal.



W zamian, brak GUI daje więcej zasobów dla ZFS i jeszcze wyższe bezpieczeństwo. Po testach jestem mega zadowolony. Polecam!
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

MSki

Cytat: microsofter w Październik 11, 2023, 12:37:31 PMTak wygląda ,,pulpit" nowego komputera:

Chyba oślepłem, bo nic nie widzę.

microsofter

Widzisz poprawnie. Unix wrócił do korzeni.
A tak naprawdę, ostatni akapit wyjaśnia powód braku pulpitu.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

linux4ever

"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

MSki


linux4ever

#267
Sparky 8:





"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

sovtware

#268






Debian 12 - Gnome

ciubaka

#269
Najnowsza zabaweczka - RHINO.
Jeżeli uda mi się wreszcie usunąć tego Docka z lewej to naprawdę się polubimy.

https://imgur.com/3OkEohq.png


Zobacz najnowsze wiadomości na forum