Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Wasze screeny z pulpitu :)

Zaczęty przez sovtware, Październik 28, 2013, 04:01:50 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

microsofter

Cholesterol Free Desktop Environment



OS ten co był - Solaris
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

lcoyote

Debian 11 ze środowiskiem Cynnamon

... i odrobinę info o systemie w neofetch

::)
Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

Fibogacci

dwm z panelem Xfce4 z apletami plus kolorki ode mnie ;)


microsofter

Witam

Kilka dni temu zmieniłem system:



To jest Solaris ze środowiskiem Java Desktop System.

Pozdrawiam!

ps. stoi na ZFS (root on ZFS), a tak ogólnie to Solaris rules, inne distra nie mają podejścia ...
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

Evilus

Xfce4 z Debi... przepraszam, Devuanem. Nic szczególnego, ale lubię taki styl :P

"All operating systems sucks, but Linux just sucks less" ~Linus Torvalds
xmpp: [email]jaroslaw@eviljab.me[/email]

Albedo 0.64

#245
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Albedo 0.64

MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

robson75

No to ja też się pochwale swoim pulpitem z motywem ikon Gant.

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

linux4ever

#248
Używam debiana 11 i trochę koduję z pasji.



"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

PomPom


Alma Linux - po prostu. Tapetkę dałem dla jajec, ale nawet pasuje.
https://i.imgur.com/cTdH1hM.png
myk byle jak jako tako

makalega

#250
Normalne Gentoo z Xfce po ponad dziesięciu latach używania Fluxboxa.

microsofter

Wczoraj doszedł mi nowy członek uniksowej rodziny. Nie jest to desktop, ani serwer, lecz ... router: m0n0wall



Pewnie go nie znacie, więc dorzucam mały opis – we właściwym dziale.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

microsofter

Kool Dektop Environment:



OS ten co był - Oracle Solaris.

ps. zastanówcie się, ile widzieliście wcześniej Solarisów z KDE? a o ilu chociaż czytaliście ...
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

melis

Cytat: microsofter w Marzec 18, 2023, 10:40:34 AMa o ilu chociaż czytaliście ...
Nie wiem na ile to w ogóle istotne, ale tu na podwórku, jest co nieco: https://linuxiarze.pl/distro-solaris/ btw, to mistrzostwo świata, KDE w Solaris?

microsofter

Zdaję sobie sprawę, że dla starych wyjadaczy (czy jesteś jednym z nich??), dołożenie środowiska KDE do systemu, w którym wydawca go nie przewidział, to bułka z masłem. Ja jednak siedzę na Unixie niespełna 2 lata, uruchomienie KDE dało mi sporo radości i zadowolenia. Już rok temu doinstalowałem sobie XFCE. Jednak ono było proste i ascetyczne, KDE to inny level.

Umknęła ci pointa mojej wypowiedzi: systemy enterprise, jak Solaris, HP-UX, ale także Windows Server, w których na pierwszym miejscu jest stabilność i bezawaryjność, rzadko poddawane są takim modyfikacjom. Jeśli pełnią rolę serwerów, przeważnie wcale nie instaluje się GUI. Dlatego dodanie KDE do Solarisa, jest samo w sobie godne odnotowania; czuję że nieprędko spotkasz podobną konfigurację, jeśli w ogóle.



Używam tego środowiska od wczoraj. Da już się na tym pracować. Aktualnie walczę z następującymi problemami:
- po każdym starcie, nie działa prawy klawisz myszy, trzeba wejść w ustawienia myszy i wybrać mysz dla leworęcznych, a następnie z powrotem normalną,
- KSim (System Monitor) nie działa, po uruchomieniu gwałtownie rośnie użycie RAMu i swapu do 100% i system przestaje odpowiadać, muszę zrobić reset.

Podpowiedzcie proszę rozwiązania, jeśli je znacie.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

Zobacz najnowsze wiadomości na forum