Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

zmiana atrybutów pliku (data czas utworzenia modyfikacji)

Zaczęty przez 11sideways, Wrzesień 22, 2019, 07:02:08 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

11sideways

#15
Cytat: TataPingu w Wrzesień 25, 2019, 09:38:58 AM
Microsoft z tym swoim badziewiem to firma prywatna. Nastawiona na maksymalizację zysków...
- oczywiście to Twój wybór, ale czy chcesz całe życie utrzymywać tę zgraję, która Ci podsuwa "darmowe koraliki" ?
Nawet, gdyby linuks wiązał się z pewnymi niedogodnościami, czy brakami, to tak samo dobre narzędzie, tylko, że darmowe...
- tworzone przez nas, tj. społeczeństwo !

to właśnie miałem na myśli, mówiąc o dobrodziejstwach linuxa.
i nigdy nie płaciłem za produkty MS i nie znam nikogo, kto by płacił.
mimo wszystko, mają monopol i nic nie wskazuje na to, żeby sytuacja miała się zmienić.

-----------------

dalej nie znalazłem rozwiązania. nie może to być jedynie kwestia journalingu, bo przecież data utworzenia jest widoczna po przesłaniu pliku na inny windows, a także nie zmienia się w kopiach danego pliku. gdyby z kolei była to kwestia fs to na nośniku zewnętrznym sformatowanym FAT lub NTFS byłby ten atrybut widoczny, a nie jest. czy jedyną metodą na to zjawisko jest wirtualizacja?

==========
ostatnia edycja:
zdaje się, że wbudowany shotwell potrafi majstrować przy creation time, ale żeby się nie rozdrabniać już, zwyczajnie znalazłem alternatywę .exe, która działa pod wine nie będąc programem powłokowym, a okienkowym. słabo punktowane rozwiązanie, ale działa.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum